Ataol Behramoğlu - Haluk Çetin

Tarihler: 08 Mayıs 2014 Perşembe ~ 08 Mayıs 2014 Perşembe 20:00

Yer: Akbank Sanat

Ücret: Tam 23.00 TL Öğrenci 13.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: İstiklal Cad. No:8,Beyoglu Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 252 35 00-01

Faks: 0212 245 12 28

Web: http://http://www.akbanksanat.com

E Posta: akbanksanat@akbank.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr May 8, 2014 ~ May 8, 2014

Şiirin ve müziğin ilginç birleşimi Yirminci Yıl Dinletileri adıyla, Ataol Behramoğlu - Haluk Çetin şiir dinletisi 8 Mayıs'ta Akbank Sanat'ta sizlerle...

Ataol Behramoğlu-Haluk Çetin’in 1994’te başlayan şiir müzik dinletileri yirminci yılına ulaşıyor. Bu süre içinde ülkede ve Almanya, Fransa, İngiltere, Rusya, Holanda, Danimarka vb. yabancı ülkelerle  Kıbrıs’ta yüzlerce dinletide on binlerce izleyici karşısına çıkan ikili, şiirin ve müziğin ilginç birlikteliğini gerçekleştiriyor.

Dinletilerde ünlü şair şiirlerini okurken, gitarist-müzisyen Haluk Çetin onun şiirlerinden yapılmış ezgileri “Ataol Behramoğlu Şarkıları” adıyla seslendiriyor.

Ataol Behramoğlu, 13 Nisan 1942 tarihinde Çatalca’da doğdu. Çocukluk ve ilk gençlik yılları, ziraat müdürü olan babasının görevi nedeniyle Türkiye’nin çeşitli yörelerinde geçti. İlkokul üçüncü sınıfa kadar Kars’ta öğrenim gördü. İlk, orta ve lise öğrenimini Çankırı’da tamamladı. Bir süre Ankara Hukuk Fakültesi’ne devam etti, Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Felsefe Bölümü’nün derslerini izledi, aynı fakültenin Rus Dili ve Edebiyatı Bölümü’nü bitirdi (1966). İlk şiir kitabı “Bir Ermeni General” 1965’te, kitaplaşan ilk çevirisi “İvanov” (Anton Çehov) 1967’de basıldı. Mihail Yuryeviç Lermontov’dan ilk şiir çevirilerini de bu dönemde yaptı. 60’lı yıllar toplumcu kuşağının manifestosu niteliğindeki şiirlerden “Bir Gün Mutlaka”yı 1965’te yayımladı. 1969’da “Ant” dergisinde birkaç sayı yayımlanan “Toplumcu Genç Şairler Savaş Açıyor” başlıklı oturumda yeni toplumcu şiir üstüne görüşlerini açıkladı. 1970’de yayımlanan ikinci şiir kitabı “Bir Gün Mutlaka”, kuşağının öncü yapıtlarından biri olarak kabul edildi. 1970’de İsmet Özel ile yayımlamaya başladıkları “Halkın Dostları” dergisi geniş yankı uyandırdı. Aynı yıl, Maksim Gorki’den çevirdiği “Yaşanmış Hikâyeler” yayımlandı. 2008 yılında kendisine Rusya Federasyonu’nca uluslararası Puşkin Nişanı verilen Ataol Behramoğlu, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Slav Dilleri ve Edebiyatları Anabilim Dalı Başkanlığı ve Beykent Üniversitesi’nden öğretim üyeliğinin ardından İstanbul Aydın Üniversitesi’nde profesör olarak öğretim üyeliğini, Cumhuriyet gazetesinde köşe yazarlığını sürdürmektedir. Ataol Behramoğlu’nun çevrildiği çok sayıda yabancı dil arasına bu yıl İtalya’da “Editione Rafaeli”nin yayınladığı seçkiyle İtalyanca da eklendi.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT