Aydın Esen ve Randy K

Tarihler: 05 Mayıs 2010 Çarşamba ~ 05 Mayıs 2010 Çarşamba - Saat: 21:30

Yer: Babylon

Ücret: Ayakta: 22,50 TL, Masa: 28,00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Babylon

Adres: Şehbender Sok. No:3 Tünel, Asmalımescit İstanbul Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 292 73 68

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr May 5, 2010 ~ May 5, 2010

Aydın Esen ve Randy K. 80’li yılların ortalarından itibaren yepyeni bir multi-polifonik ses ortamı ile modern müzik dünyası ile dinleyicileri buluşturduklarında müzik sanatının tarihi icerisinde yuzyıllarca yaşanan ve Esen’in kendisinin de bizlere her fırsatta hatırlattığı "... ümit ediyoruz ki elden ele cok dogru ve guzel bir ifadeyle tasinabilsin bu yeni muzik ortamlarini"‘ diyerek ifade istedigi şeyi, bugun daha da iyi anlayabiliyoruz ki zaten tarih de defalarca ileriye dönük, açık kafalı yaratıcı bestecilerle icracılar sayesinde dev adımlar attı çağlar boyunca...

Aydın Esen’i anlamak için Monteverdi’yi Bach’i Debussy’i Webern’i Berio’yu Xenakis’i Ferneyhough’u Bud Powell’i Coltrane’i, öte yandan Randy’yi hissetmek için de Ella Fitagerald’i, Billy Holiday’i Flora Purim’i Jaco Pastorious`u, Al Jarreau’yu, Bill Evans’i, Pierre Boulez`i, James Moody’i anlamamız gerekiyor belki... Ama sonuçta zevk alma hissi hep önde. Müziğin içinden anlam çıkarmak ve detay arayışı çok önemli artik günümüzde... Dahası, sadece zevk icin bile değil, sanattan kişisel pay çıkartmayı seven kişiler/toplumlar oluştu son yüzyılda... Uluslararası modern müzik ortamlarında ve ders kitaplarında bu iki dev ismi surekli görmekteyiz artik son 20 yıldır. Yeni nesil sanatçıları ileriye dönük çalışmalarında her zaman bu ince dengelerle ilgilenmelidirler çünkü sanatçı ile seyirci/dinleyici arasındaki bağ hiçbir zaman kopmamalıdır." der Aydın Esen ve şöyle devam eder: "İstediği kadar modern olsun, günümüzdeki her türlü karmaşık sanatın içersinde bile dinleyici ile paylaşım en ön planda olmalıdır."

Vokal veya insan sesi ise zaten bir numaralı yerini her zaman korumakta ki burada hemen hatırlayanlar olacaktır; ozellikle Aydın Esen ve Randy K.’i canlı konserde görebilme fırsatını bulanların tek söyleyebildiği şey: ‘magic in action’.

Aydın Esen ve Randy K

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT