Ayur Trio

Tarihler: 25 Kasım 2015 Çarşamba ~ 25 Kasım 2015 Çarşamba 20:00

Yer: CRR Konser Salonu

Ücret: 1. Kategori - 93.50 TL 2. Kategori - 73.50 TL 3. Kategori - 43.50 TL 60 yaş üstü bileti - 23.50 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: Darülbedayi Caddesi Harbiye 80200 Şişli İstanbul

Telefon: 0212 232 98 30

Faks: 0212 231 54 97

Web: http://www.crrks.com

E Posta: info@crrks.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Kas 25, 2015 ~ Kas 25, 2015

Ayur Trio, 30 Kasım'da CRR Konser Salonu'nda gerçekleştirecekleri etkinlik için klasik müzikseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Program
:
J. Brahms  Trio Op.101
Fazıl Say  Space Jump Op.46
P. Tchaikovsky Trio Op.50

Ayur Trio 2011 yılında Hollanda’da kurularak hızlı, bas¸arılı bir bas¸langıç yaptı. Aras¸tırmacı bir ruh ve büyük müzik sevgisiyle bir araya gelen piyanist Hülya Keser, kemancı Adelina Hasani ve çellist Paul Uyterlinde Ayur'da yeni bir yas¸ama bas¸ladılar. Ayur sözcügˆü, Farsça'da ve Hind dilinde yas¸am anlamına geliyor. Ayur Trio Hollanda, Türkiye ve Kıbrıs’ta bas¸arılı konserler verdi.

Türkiye - Hollanda ilis¸kilerinin 400. yılında, Ayur'un çalıs¸maları, Hollanda’da konuçlu Garanti International’ın da gözünden kaçmadı. I·lk cd’lerinin kaydını Garanti International’ın destegˆiyle gerçekles¸tirdiler. Çalıs¸malarını Eindhoven ve Amsterdam’da sürdüren Ayur Trio’nun bu ilk cd’si, iki önemli trio'yu içermesi nedeniyle önem tas¸ıyor. I·lhan Baran’ın “Dönüs¸ümler” bas¸lıklı piyanolu üçlüsü, klasik müzik dünyasında giderek yaygınlas¸ıyor. Çaykovski’nin piyano triosu ise, tüm ünlüler tarafından kaydedilmeye devam ediliyor. I·ki trio'nun ortak özelligˆi, bestecilerinin bu formatta tek eserleri olması... ÇAGˆSAV Müzik, bu özenli cd’yi Garanti International’ın destegˆiyle Türk müzik ars¸ivine ve dinleyiciye kazandırdı.

Başarılı ilk cd’lerinin ardından Ayur Trio, Kalan Müzik etiketi ile ve GarantiBank International desteği ile bu kez de dinleyicisine, müzikte J. Brahms’ın op 101 piyano üçlüsü bestelediği Thun Gölü’nün (İsviçre)  muhteşem manzarası ile başlayan, A. Piazzolla’nın Dört Mevsim’i ile Buenos Aires’ten (Arjantin) geçerek, yeryüzünü 39 km’den seyreden Fazıl Say’ın “Space Jump” adlı eseri ile düzenlemesini Gökçe Altay’ın yazdığı “Gelino” ve “Sarı Gelin” adlı halk türküleri ile sonlanan yepyeni bir yolculuk sunuyor.

- Konser başladıktan sonra salona seyirci alınmamaktadır.
- 7 yaşından küçük çocuklar etkinliğe alınmamaktadır. 7 yaş ve üzeri bilete tabidir.
- Sınırlı sayıda öğrenci biletleri CRR gişesinden satılmaktadır.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT