Beethoven&David Bowie"Rebel Rebel"

Etkinlik Konser Parti Beethoven&David Bowie"Rebel Rebel"

Tarihler: 21 Haziran 2020 Pazar ~ 21 Haziran 2020 Pazar 21 Haziran 2020 21:00

Yer: CRR Konser Salonu

Ücret: 1. Kategori - 256.50 TL 2. Kategori - 186.50 TL 3. Kategori - 96.50 TL Öğrenci - 66.50 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: Darülbedayi Caddesi Harbiye 80200 Şişli İstanbul

Telefon: 0212 232 98 30

Faks: 0212 231 54 97

Web: http://www.crrkonsersalonu.org/

E Posta: info@crrkonsersalonu.org

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Haz 21, 2020 ~ Haz 21, 2020
2-25 Haziran arasındaki 48. İstanbul Müzik Festivali’yle İstanbul’u, yazı ve müziği doya doya yaşayın.

Orchestra Of The Swan
Jason Lai şef 

Ludwig van Beethoven
Büyük Füg, op. 133
Philip Sheppard & David Le Page
David Bowie Şarkıları Üzerine “Rebel Rebel”

Ludwig van Beethoven
Senfoni No. 5 Do minör, op. 67

Arayla 105’ sürer.

KONSERE DOĞRU

19.00-19.30 Üst Fuaye
Ersin Antep ve Arzu Haksun Güvenilir’in “İki Çağın İki Asi Müzisyeni” başlıklı konuşması

* Türkçe

David Bowie’nin 1974 tarihli Rebel Rebel (Asi Asi) şarkısından ilham alan bu yeni proje, yaşadıkları dönemin kabul gören fikirlerine ve müzikal normlarına meydan okuyan iki vizyoner sanatçının çağları aşan kültürel miraslarına odaklanıyor. Beethoven ve Bowie, her ne kadar müzik yelpazesinin karşıt uçlarında yer alsalar da kendilerini ve müziklerini sürekli yeni baştan şekillendirmeye ve sanatsal kaderlerine hükmetmeye yönelik ortak bir dürtüyü paylaşıyorlardı. Program, Beethoven’ın ilk dört notasıyla bile herkesçe tanınan 5. Senfoni’sini alarak David Bowie’nin şarkılarının yeniden tasarlanmış versiyonları ile bir araya getiriyor.

Festivale 2016 Shakespeare yılında yine sıradışı bir projeyle konuk olan Orchestra of the Swan, bir orkestranın neler yapabileceğine dair beklentileri değiştirmeye devam ediyor. Yerleşik Orkestra sıfatıyla Stratford, Hereford ve Birmingham’da sadece sezon konserleri vermekle kalmıyor, civardaki huzurevleri, okullar ve kırsal bölgelerde düzenlediği programlarla toplumla yakın ilişkiye giriyor; toplumun vazgeçilmez bir parçası haline geliyor. Orkestra bu sezon evinde ve turnelerinde Mozart’ı tango ile buluşturuyor; Rhapsody in Blue ile Seville Berberi’ni yan yana getiriyor; “Samimi Sesler”de Sibelius’un müzikal ve kişisel dünyasını keşfe çıkıyor; 20. yüzyılın başından Dr. Caligari’nin Muayenehanesi ve Aya Seyahat filmleri için tümüyle yeni müzikler seslendiriyor; ayrıca başarılı “Gece Baykuşu” kabare konserlerine geri dönüyor. Guardian gazetesinin “Orchestra of the Swan’ı en iyi tanımlayan gerçekten ufuk açıcı ilişkiler kurma hünerine sahip programlarla yeni repertuvara bağlılığı” dediği topluluk, bugüne kadar 70’i aşkın yeni eserin prömiyerini seslendirdi. Konserin şefi, Orchestra of the Swan ile ortak heyecanlara sahip ve bu doğrultuda daha önce de işbirliği yapmış olan Jason Lai. Sanatçı, klasik müziği geniş kitlelere sevdirmek amacıyla İngiltere ve Asya’da televizyon programlarına konuk oluyor; yarışma programlarında jüri üyeliği yapıyor. İngiltere doğumlu Lai, BBC Filarmoni’nin yardımcı şefliğini yaptıktan sonra 2010’da taşındığı Singapur’da Singapur Senfoni Orkestrası ile Hong Kong Sinfonietta’nın şefi oldu. Halen dünyanın dört bir yanında orkestraları yönetmeye devam ederken aynı zamanda Yong Siew Toh Konservatuvarı’nda gelecek kuşakları eğitiyor.

İlk büyük çıkışını 1969’da Space Oddity ile yapan ve 2016’daki ölümüne kadar gündemden düşmeyen İngiliz rock yıldızı David Bowie, bir müzikal dönüşüm ustasıydı. Farklı türleri birleştiren besteleriyle tanınan Philip Sheppard ve David Le Page, bu kez Bowie’nin şarkılarını dönüşüme uğratıyor. “Rebel Rebel” tüm müzikseverler için kaçırılmayacak bir deneyim sunuyor.

- Öğrenciler için sınırlı sayıda indirimli bilet yalnızca İKSV’den satışa sunulacak,  biletler öğrenci kimliği gösterilerek alınabilecektir. Genel satışın ilk gününde her öğrenci, etkinlik başına yalnızca bir bilet satın alabilir. Arkadaşları için de indirimli bilet almak isteyen öğrenciler, yalnızca bir arkadaşları için, arkadaşlarının öğrenci kimliğini göstermek koşuluyla işlem yapabilir.- Her ayrı gösterim için Siyah, Beyaz, Kırmızı ve Turuncu Lale Kart üyeleri iki (2) adet, Sarı Lale Kart üyelerimiz bir (1) adet bilet için indirim alabilirler.- Konserlere, aksi belirtilmediği sürece, 7 yaşından küçük çocukların getirilmemesi rica olunur. 7 yaş ve üzeri çocuklar için bilet alınması gerekmektedir.- İzleyicilerimizin konserlere vaktinde yetişmek üzere titizlik göstermelerini önemle rica ederiz. Geç kalan izleyicilerimizin girişleri ara ve/veya alkış arasında sağlanacaktır. Ara olmayan konserlerde geç gelen izleyiciler salona alınmayacaktır. Bilet iadesi yapılmayacaktır.- Elde olmayan nedenlerden ötürü programda değişiklik yapılabilir. - Programda değişiklik yapılmadığı sürece bilet iadesi yapılmaz.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Festival Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT