Bir Şehir Hikayesi: Konstantiniyye - İstanbul

Tarihler: 18 Haziran 2010 Cuma ~ 18 Haziran 2010 Cuma - Saat: 21:00

Yer: Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi

Adres: Harbiye, İstanbul Harbiye İstanbul

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Haz 18, 2010 ~ Haz 18, 2010

BİR ŞEHİR HİKAYESİ, KONSTANTİNİYYE – İSTANBUL
MULTİMEDYA GÖSTERİSİYLE DESTEKLENEN KONSER ETKİNLİĞİ 18 HAZİRAN 2010’ DA HARBİYE CEMİLTOPUZLU AÇIKHAVA SAHNESİ’ NDE...

İzleyiciler bu konserin bitiminde, İstanbul’a ilişkin bugüne kadarki müzikal birikimlerini ve deneylerini bambaşka bir boyutta yeniden anlamlandırmak fırsatını elde etmiş olacaklar.

“Bir Şehir Hikayesi, Konstantiniyye–İstanbul” İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı tarafından öngörülen temel kriterler nazara alınarak hazırlanan özgün bir müzik projesidir. “Tarihin tanığı müzik” konsepti bağlamında İstanbul’un Avrupa uygarlıkarıyla karşılaştığı kırılma noktalarıyla kültürlerarası ve medeniyetlerarası etkileşimleri ve bugünün İstanbul’u ile paralellikleri konu edinmektedir.

Etkinlikte, İstanbul’da özgün şehir müziklerinin oluşmasında belirleyici rol oynayan saray müziği, askeri müzik, etnik müzik, dini müzik, Anadolu’dan kente göçlerle doğu ve Arap temalı müzikler gibi kategorik etkiler orijinal tınılarıyla ve kronolojik bir süreç içerisinde izleyicilere sunulacaktır.

Dünyaca tanınmış ve Amerika’nın ilk konservatuvarı olan New England Konservatuvarı’nda Müzikoloji Müzik Tarihi Bölüm Başkanı ve “Interculturel Institute”un kurucusu ve başkanı Prof. Dr. Robert Labaree, Osmanlı-Türk Müziği geleneğinin yaklaşık 350 yıl önce kaybettiği “Çeng” isimli Ortadoğu arpını “Kanun” mandallarını kullanmak suretiyle modifiye edip geliştirerek Türk Müziği’ nin günümüzdeki icra standartlarına kazandırmışltır. İzleyiciler etkinlikte Labaree’den “Çeng” çalgısını dinlemek imkanını da bulacaklardır.

Müzik Yönetmeni : Dr.Mehmet Ali Sanlıkol
Diploma, Berklee College Of Music, Caz Kompozisyon ve Film Müziği
Master, New England Konservatuarı, Caz Kompozisyon
Doktora, New England Konservatuarı, Kompozisyon

Dünya Vakfı (Boston, ABD) Kurucu Başkanı, Boston Emerson College’da öğretim üyesi olan, Dr. Mehmet Ali Sanlıkol, yaşamını Boston-ABD’de sürdürmektedir.

CD’ leri: Dünya Size Güller Bize, Kuş Dili, Lale ve Kılıç, Kıbrıs’ ın Sesi Ali Ufki’ nin Mezmurları, Gel Gör Beni Aşk Neyledi .
DVD’ leri : Wisdom and Turkish Humor .
Albümleri : Audiofact ile, Black Spot, Asitane

Dr. Sanlıkol Bizans ilahileri, Seferad Yahudileri’nin maftrim repertuarı Ermeni besteciler, klasik Türk Müziği ve tasavvufi müzikler hakkında bu disiplinlerden gelen müzisyenler ile eklektik çalışmalar yapmaktadır.

Topluluklar:

Schola Cantorum (Yönetmen: Nektarios Antoniou),
Ensemble Trinitas (Yönetmen : Thomas Zajac),
The New England Drum and Winds Mehterhane,
Dünya İnce Saz Grubu,
Dünya Anadolu Folk Grubu,
Dünya Fasıl Grubu,
Dünya Arabesk Grubu,
Neyzen Ercan Irmak.
36 Müzisyen.

1. Kategori: 185,00 TL
2. Kategori: 165,00 TL
3. Kategori: 112,00 TL
4. Kategori: 100,00 TL
5. Kategori: 78,00 TL
6. Kategori: 67,00 TL
7. Kategori: 56,00 TL

Bir Şehir Hikayesi: Konstantiniyye - İstanbul

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT