Bir Ses Yunus Bir Nefes Hacı Bektaş

Bir Ses Yunus Bir Nefes Hacı Bektaş

Tarihler: 13 Kasım 2021 Cumartesi ~ 13 Kasım 2021 Cumartesi 13 Kasım 2021 19:30

Yer: AKM Tiyatro Salonu

Ücret: 1. Kategori - 275.00 TL 2. Kategori - 195.00 TL 3. Kategori - 145.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: Gümüşsuyu, Tak-ı Zafer Cd İstanbul

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Kas 13, 2021 ~ Kas 13, 2021
"Bir Ses Yunus Bir Nefes Hacı Bektaş" Konseri:
Sabahat Akkiraz, Sibel Can, Kubat ve Yavuz Bingöl 13 Kasım Cumartesi AKM İstanbul 3. Uluslararası Halk Müzikleri Festivali’nde...

Hacı Bektaş Veli ile Yunus Emre bu konserde buluşuyor AKM, 13 Kasım Cumartesi akşamı Hacı Bektaş Veli ve Yunus Emre’yi buluşturan "Bir Ses Yunus Bir Nefes Hacı Bektaş" konserine ev sahipliği yapıyor. 

Bu yıl Cumhurbaşkanlığı genelgesi ile Türkiye’de UNESCO tarafından da dünyada anma yılı ilan edilen Hacı Bektaş Veli ile yine Anadolu kültürünün büyük ismi Yunus Emre bu özel proje konseri ile saat 20.30’da sahneye taşınıyor. Yavuz Bingöl’ün sanat yönetmenliğinde hazırlanan "Bir Ses Yunus Bir Nefes Hacı Bektaş" konserinde Yavuz Bingöl’ün yanı sıra Sabahat Akkiraz, Sibel Can ve Kubat aynı sahnede yer alacak. Şef Eray İnal’ın yönetimindeki senfoni orkestrası eşliğinde Hacı Bektaş Veli ve Yunus Emre’nin dizelerinden oluşan türküler seslendirilecek.
Festivalde COVİD 19 tedbirleri hassasiyetle uygulanacaktır.

- Etkinlik alanına gelirken Aşı Kartı (2 doz aşı) veya en geç 48 saat öncesinden yapılmış PCR test sonucunuzu yanınızda bulundurmanızı rica ederiz. Aşı Kartı veya PCR sonucu olmayan misafirlerimiz etkinlik alanına kabul edilemeyecektir. Uygulanacak kuralların detaylarına "Coronavirüs-Covid-19-Hakkında-Bilgilendirme" sayfasından ulaşabilirsiniz.- Gerçekleşecek etkinliklerin tümü pandemi sebebiyle özel kurallara tabidir. Bilet satın alan herkes bu kurallara uymayı ve yaptırımları kabul etmiş sayılır. - Etkinlik 8 yaş ve üstü katılımcılar için uygundur. - Etkinlik girişinde aşı kartı ve PCR testi yanında Hayat Eve Sığar uygulaması üzerinden, HES kodu sorgulaması da yapılır. Etkinliğe katılacak misafirlerin, mekana gelmeden önce, Hayat Eve Sığar uygulamasını indirip HES kodu alması gerekmektedir. Aşı kartı veya pozitif PCR testi ibraz edilse dahi “HES Kodu sorgula” bölümünden “riskli değildir’’ sonucu çıktığı durumda etkinliğe giriş yapılabilir.- 18 yaş üzeri misafirlerimiz etkinliğe gelmeden önce HES (Hayat Eve Sığar) uygulamalarının güncel olduğundan, HES Kod Ayarları bölümünün altında bulunan Risk Durumu, Aşı Durumu, Hastalık Durumu ve Test Durumu alanlarının paylaşıma açık olduğundan emin olmalıdır. -HES uygulaması üzerinden 18 yaş üzeri misafirlerimiz tarafından aşı kartı gösterilmesi veya azami 48 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR testi zorunluluğu bulunmaktadır. T.C Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen aşı takvimini tamamlamış kişiler, son aşı tarihlerini takip eden 14. günden itibaren, Covid-19 geçirmiş kişiler ise izolasyon süreçlerinin tamamlanmasından itibaren 180 gün süre ile salona seyirci olarak girebilecektir. Kişi hastalığı geçirmemiş veya aşılı değil veya negatif PCR testi yok ise etkinliğe katılmasına müsaade edilmeyecektir.- Misafirlerin girişlerde 1,5 metrelik fiziki mesafe kuralına uyarak sıra oluşturmaları ve beklerken bilet, fotoğraflı kimlik ve HES Kodu sonucunu görevlilere ibraz etmek üzere hazır etmeleri gerekmektedir.- Etkinlik başlangıç saatinden en az 1 saat önce biletle birlikte etkinliğin kapısında olacak şekilde hazır olunması gerekmektedir.- Misafirlerin belirtilen oturma düzenine uyması zorunludur. Etkinlik boyunca belirlenen koltuklarda oturulması gerekmektedir. - Oturma düzeni Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın düzenlemelerine ve resmi uyarılarına göre değişiklik gösterebilir. - Etkinlik başladıktan sonra salona seyirci alınmayacaktır.- Organizatör, indirimli bilet satın alma koşullarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.- Organizatör etkinlik alanı ve saatinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.- Organizatör etkinlik için uygun görmediği kişileri, bilet ücretini iade ederek etkinlik mekanına almama hakkına sahiptir.- Etkinlik mekanına yiyecek ve içecek sokmak yasaktır. - Etkinlik mekanına kamera ve fotoğraf makinası sokmak yasaktır.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT