Bizim Havalarımız Kadınlarımız

Tarihler: 07 Mart 2018 Çarşamba ~ 07 Mart 2018 Çarşamba 07 Mart 2018 20:00

Yer: CRR Konser Salonu

Ücret: - Tam 35.00 TL İndirimli 25.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: Darülbedayi Caddesi Harbiye 80200 Şişli İstanbul

Telefon: 0212 232 98 30

Faks: 0212 231 54 97

Web: http://www.crrkonsersalonu.org/

E Posta: info@crrkonsersalonu.org

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mar 7, 2018 ~ Mar 7, 2018
Bizim Havalarımız Kadınlarımız ve Türküleri etkinliği ile Zafer Gündoğdu, CRR Konser Salonu'nda sizinle...

Güneşin yükseldiği yer demektir Anadolu… Bu topraklar asırlardır ruhlarda saklı ezgilerle nice türküler doğurdu… Tıpkı, nice gelinler ve yiğitler doğuran Anadolu kadını gibi. Gönüllerinde güneşi, vicdanlarında merhameti ve şefkati, sırtlarında yavrusunu taşıyan, acıyı ömrüne katık eden Anadolu kadını, türkülerle haykırdı yaşamın her bir anını… Güneşin yükseldiği yerden, aydınlığıyla tüm dünyayı ve insanlığı kucaklayan, yerin göğün tüm derdini gönlünde eriten her ana, yeryüzünün bayram etmesini dileyen bir dilek saldı dört yana…

Onlar kadındır, onlar susar ama öğütleri, sevdaları, ağıtları, ezgileri konuşur… Vatana siper olan erinin-oğlunun yolunu gözleyen, aldığı her nefeste hasret soluyan elleri kınalı yeni gelinin kalp atışıdır türküler. “Ey oğul… Kokusuna kurban olduğum oğul… Vatan sevgisini kulağına ninni diye okuduğum oğul… Namusun bellediğin ülke için bırakıp gittin anneni. Kollarım yerine memleket toprağı sarıp sarmaladı seni…” diye çağıran ananın ağıtıdır türküler…

Zafer Gündoğdu
Erzincan’da doğdu. Türk Müziği Devlet Konservatuvarı’nda okudu. 1989 yılında TRT’nin kadrolu sanatçısı olan Zafer Gündoğdu, 1994 yılında açılan sınavı kazanarak TRT’nin en genç şefi oldu. 

2000 yılında Almanya Köln’de 1300 bağlama, koro, 700 dansçı ve Köln Senfoni Orkestrası ile birlikte Guiness Rekorlar Kitabı’na giren “Bin Yılın Türküsü” projesini yönetti. 500 kişilik bir kadın grubundan oluşan bir orkestra ve koroyla Almanya’da “Kadının Türküsü”, “Fransa’da Aşk İle”, Avusturya’da “Gençlerin Türküsü” adı altında yabancı orkestraları da içeren büyük etkinlikleri yönetti. Halen TRT’de programlar hazırlamakta, sunmakta ve yönetmektedir.

TBMM Özel Ödülü, Radyo ve TV Gazetecileri Derneği ödülü, Magazin Gazetecileri Derneği ödülü, İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü Ödülü, Mevlana Vakfı Ödülü gibi çeşitli kurumlardan bir çok ödül ve plaket almıştır. Sanatçının 3 solo ve 3 düet albümü vardır. Ülkemizin önemli sanatçılarının albümlerinde müzik direktörlüğü yapmıştır. TRT Repertuvar Kurulu, Merkez Kurul Üyelikleri, Kültür Bakanlığı ve çeşitli kurumlarda jüri üyeliği yapmıştır. Yurt içi ve yurt dışında çeşitli etkinlikleri ve projeleri yönetmeye ve TRT’de programlar yapmaya devam etmektedir.

- Konser başladıktan sonra gelen misafirlerimiz balkon kısmına alınacaktır.- 7 yaş ve üzeri bilete tabidir. 7 yaş altı salona alınmaz.- İndirimli Biletler: Öğrenci, Öğretmen, Basın Kartı Sahipleri, Engelliler, 60 yaş üstü, Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri için geçerlidir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT