Blas Rivera Tango - Jazz Quartet

Tarihler: 19 Ocak 2012 Perşembe ~ 19 Ocak 2012 Perşembe - Saat: 21:30

Yer: İstanbul Live

Ücret: 34.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: (0216) 556 98 00, Biletix Satış Noktaları, www.biletix.com, İstanbul Live

Adres: Atıf Yılmaz Cad. (Ağa Cami Sokağı) No: 17 Kat: 3 Beyoğlu İstanbul Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 249 90 20

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Oca 19, 2012 ~ Oca 19, 2012

Blas Rivera (Piyano, Saksofon)

Tanınmış bir besteci, pianist ve saksofoncu olarak Blas'ın aslen Arjantinli olmakla birlikte Brezilya'da derin kökleri vardır ve Tango ve Caz dünyaları arasında köprü kuran yeni ve özgün bir müzik yaratmıştır. 1998 Montreux Jazz Festival'de seçkin sanatçı ödülünü aldı ve Avrupa ve Latin Amerika'da yagın turneler yaptı. Astor Piazzola Quintet'in eski üyeleri pianist Pablo Ziegler ve kemancı Fernando Suarez Paz ile CD kayıtlarında çalıştı.

Blas Rivera Montreaux Jazz Festival, 1999 baskısında 'keşif' olarak değerlendirildi. Özgün bir ilhamdan kaynak alan çalışmaları, farklı türlerden büyük müzisyenlerin işlerinin mirasçısıdır: Astor Piazzolla, Gato Barbieri ve George Gershwin.

Bir besteci ve saksofoncu olarak, Blas, hayatı ve müziği ayrılmaz ve tutarlı bir bütün olarak yaşayan ender sanatçılardandır. Yoğun ve sağlam müzik formasyonuyla, Rivera katışıksız çağdaşlıkta bir müziksel ifade yaratıyor. Zamanımızın müziği, küresel, yerel ve göçmen - tıpkı kendi hayatınızda olduğu gibi. Ürettiği 6 CD'si, farkedilir tematik çeşitlilik, ve düzenlemelerindeki çok renklilik ile ona tanıklık ediyor.

Rivera Arjantin, Cordoba doğumludur, ve şehir konservatuarında eğitimini almış, kompozisyon eğitimini Cordoba Universitesinde tamamlamıştır. Kendini hazır hissettiğinde Blas, daha fazla bilgi için ülkesinden açılması gerektiğine ve ABD'de yaşamaya karar vermiştir. Boston'da Berklee College of Music'de film müziği eğitimi almış, ve müzik formasyonunu New England Conservatory'de bütünlemiştir, burada jazz, etnik ve çağdaş müziğe yoğunlaşmıştır.

Blas Brezilya, Meksika ve Amerika kıtasının pek çok ülkesinde turne yapmış, konserler vermiştir. Son yıllarda çalışmalarını Avrupa'da sergilemeye başlamıştır, ve Fransa, İspanya, İtalya, Yunanistan, Almanya, Norveç, İzlanda, İsviçre'de ve Asya'da konserler vermiştir.

Marta Gonzales (Keman)

Keman ve oda müziği eğitimini Tudela, Pamplona ve Vitoria konservatuarlarında aldı. Keman'da Fernando Remacha ve oda müziği'nde Fernando Remacha birincilik ödüllerini kazandı. Pamplona, Madrid ve Bilbao'da farklı orkestralarla çalıştı. Bunların yanısıra çeşitli tiyatro, resital, kısa metrajlı filim müzikleri ve farklı türlerde CD kayıtlarında yer aldı.

Şu an Xavier Cugat'a Saygı gösterisinde, Madrid'de Blues Band Gredos'da, Picadillo Band'da ve Blas Rivera Quartet de çalıyor. Blas Rivera'nun İspanya'daki son CD kaydında yer aldı ve onunla Avrupa, Asya turnelerine katılarak Blas Rivera'nın müziğine Flamenko havalarını katmaya devam ediyor.

Fernando Giardini (Gitar, Bandoneon / Beste ve Düzenleme)
Müzik eğitimini “Conservatorio Superior Juan José Castro”da ve “Escuela de Música Popular de Avellaneda'da (Buenos Aires, Arjantina) aldı. Tango gitaristi olarak Aníbal Arias ve Rubén “Chocho” Ruíz gibi ustalardan ders aldı, ve armoni, kompozisyon ve düzenleme konusunda Rodolfo Alchourrón ile çalıştı. Bandoneon eğitimini Rodolfo Mederos'dan aldı.

“La Rayuela embè” adlı grubun kurucularından olarak Tango gösterileri düzenliyor ve bir yandan değişik Arjantinli sanatçılara Avrupa turnelerinde eşlik ediyor. Son CD'lerini Blas Rivera ile yaptı ve onunla Güney Amerika, Asya ve Avrupa turlarına katıldı. Madrid'de la Escuela de Música Creativa'nin Tango Ansamblesi'nin baş bandoneoncusu olan Fernando, Madrid'de kendi Gran Orquesta Típica de Tango'sunu yönetiyor.

Ruben Ruiz. (Bas)
ispanya'dan Ruben, bir çok enstruman yanı sıra (gitar, sax, piyano) bas çalar ve söyler, film müziği besteler. Avrupa'nın çeşitli ülkelerinde 2007'den beri Blas Rivera ile çalmıştır.

Çağdaş müzikle yakından ilgili bir sanatçı olarak, Rivera'nın müziğine tiyatro ve avant - garde etkisi getirir.

- Etkinlikte 18 yaş sınırı vardır.
-Kapıda bilet fiyatı 35 TListanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT