Borodin Quartet'in 75. Yılı

Etkinlik Konser Parti Borodin Quartet'in 75. Yılı

Tarihler: 09 Haziran 2020 Salı ~ 09 Haziran 2020 Salı 09 Haziran 2020 21:00

Yer: CRR Konser Salonu

Ücret: 1. Kategori - 256.50 TL 2. Kategori - 186.50 TL 3. Kategori - 126.50 TL Öğrenci - 66.50 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: Darülbedayi Caddesi Harbiye 80200 Şişli İstanbul

Telefon: 0212 232 98 30

Faks: 0212 231 54 97

Web: http://www.crrkonsersalonu.org/

E Posta: info@crrkonsersalonu.org

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Haz 9, 2020 ~ Haz 9, 2020
2-25 Haziran arasındaki 48. İstanbul Müzik Festivali’yle İstanbul’u, yazı ve müziği doya doya yaşayın.

BORODIN QUARTET’İN 75. YILI
20.00

Borodin Quartet
Ruben Aharonian keman
Sergei Lomovsky keman
Igor Naidin viyola viola
Vladimir Balshin viyolonsel
Sergeı Nakarıakov trompet
Alexeı Volodin piyano

Ludwig van Beethoven
Yaylı Çalgılar Dörtlüsü No. 9 Do Majör, op. 59 No. 3

Dmitri Shostakovich
Podrugi film müziklerinden 7 Prelüd, op. 41a
Dmitri Shostakovich
Piyanolu Beşli Sol minör, op. 57
Piano Quintet in G minor, op. 57

Arayla 115’ sürer.

KONSERE DOĞRU

19.00-19.30 Üst Fuaye
İlber Ortaylı’nın Napolyon ve Rus Savaşı üzerine konuşması

* Türkçe

"70. yıldönümünü yine festivalde kutladığımız ve İstanbul Müzik Festivali Yaşam Boyu Başarı Ödülü’nü sunduğumuz, varlığını bugüne kadar kesintisiz sürdürmüş en eski dörtlü olan Borodin Quartet bu kez 75. yılını kutlamak üzere İstanbul’a dönüyor.

1945’ten bu yana tanınmayacak kadar değişen dünyada ton güzelliğine, teknik mükemmelliğe ve etkili müzisyenliğe bağlılığını koruyan Borodin Quartet, zengin tınısı, derinlikli yorumları ve sanatsal gerçekliğin izinden ayrılmayışıyla dünyanın en iyi dörtlülerinden biri kabul ediliyor. Borodin Quartet için Frankfurter Allgemeine Zeitung, “Burada dört ayrı icracı yok, onun yerine son derece virtüöz 16 telli tek bir çalgı var.” diye yazarken ünlü İngiliz eleştirmen John Allison kısa ve öz biçimde, “dünyanın en iyi yaylı çalgılar dörtlüsü” diyor.

Borodin Quartet’in Mozart’tan Stravinsky’ye uzanan oda müziği repertuvarındaki yetkinliği ve özellikle Beethoven ve Şostakoviç yorumları eşsiz. Topluluk, vaktiyle bizzat bestecisinin gözetiminde çalışarak repertuvarına kattığı Şostakoviç’in tüm yaylı çalgılar dörtlülerini tüm dünyada seri konserler halinde çaldığı gibi 70. yılında Decca etiketi altında kaydetti. Öncesinde ise Beethoven’ın tüm yaylı çalgılar dörtlülerini sekiz CD halinde Chandos etiketiyle yayınlanmıştı.

Borodin Quartet oda müziği repertuarında daha geniş bir yelpazeye yayılmak üzere konserler ve albümlerinde seçkin müzisyenlerle güçlerini de birleştiriyor. Sviatoslav Richter, Yuri Bashmet, Christoph Eschenbach, Elisabeth Leonskaja, Nikolai Lugansky’nin yanı sıra 2015’te festivale birlikte konuk olduğu Boris Berezovsky ve bu yıl birlikte dinleyeceğimiz Alexei Volodin ve Sergei Nakariakov işbirliği yaptığı sanatçılardan birkaçı.

Piyanist Alexei Volodin’i festival dinleyicileri özellikle 2016 Shakespeare Yılı’nda Tilbe Saran ve Mert Fırat’la birlikte yer aldığı projeden hatırlayacaklar. Rus piyano ekolünün yeni temsilcileri arasında görülen Alexei Volodin, güçlü tekniği, hassas yorumu ve geniş repertuvarı ile orkestraların ve resital sahnelerinin yıldız solistlerinden.

“Trompetin Paganini’si”, “Trompetin Caruso’su” gibi yakıştırmalarla anılan Sergei Nakariakov, Japonya’da başladığı 2019/20 sezonuna Almanya, İsviçre, Rusya, İtalya, Arjantin, Finlandiya, Avusturya, Kore ve İngiltere’de konserlerle devam ediyor.

Borodin Quartet’in Alexei Volodin ve Sergei Nakariakov ile bir araya geleceği bu konserde topluluğun 75 yıldır, üyeleri yenilense de koruduğu müzikal bütünlük ve vizyona, tüm dünyada saygı gören müzikal otoritesine bir kez daha tanık olacağız."

- Öğrenciler için sınırlı sayıda indirimli bilet yalnızca İKSV’den satışa sunulacak,  biletler öğrenci kimliği gösterilerek alınabilecektir. Genel satışın ilk gününde her öğrenci, etkinlik başına yalnızca bir bilet satın alabilir. Arkadaşları için de indirimli bilet almak isteyen öğrenciler, yalnızca bir arkadaşları için, arkadaşlarının öğrenci kimliğini göstermek koşuluyla işlem yapabilir.- Her ayrı gösterim için Siyah, Beyaz, Kırmızı ve Turuncu Lale Kart üyeleri iki (2) adet, Sarı Lale Kart üyelerimiz bir (1) adet bilet için indirim alabilirler.- Konserlere, aksi belirtilmediği sürece, 7 yaşından küçük çocukların getirilmemesi rica olunur. 7 yaş ve üzeri çocuklar için bilet alınması gerekmektedir.- İzleyicilerimizin konserlere vaktinde yetişmek üzere titizlik göstermelerini önemle rica ederiz. Geç kalan izleyicilerimizin girişleri ara ve/veya alkış arasında sağlanacaktır. Ara olmayan konserlerde geç gelen izleyiciler salona alınmayacaktır. Bilet iadesi yapılmayacaktır.- Elde olmayan nedenlerden ötürü programda değişiklik yapılabilir. - Programda değişiklik yapılmadığı sürece bilet iadesi yapılmaz.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT