Borodin Quartet

Tarihler: 08 Kasım 2014 Cumartesi ~ 08 Kasım 2014 Cumartesi 20:00

Yer: CRR Konser Salonu

Ücret: 1. Kategori - 83.50 TL 2. Kategori - 73.50 TL 3. Kategori - 63.50 TL 4. Kategori - 48.50 TL 5. Kategori - 33.50 TL 6. Kategori - 28.50 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: Darülbedayi Caddesi Harbiye 80200 Şişli İstanbul

Telefon: 0212 232 98 30

Faks: 0212 231 54 97

Web: http://http://www.crrks.com

E Posta: info@crrks.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Kas 8, 2014 ~ Kas 8, 2014

Oda müziği topluluğu Borodin Quartet, 8 Kasım akşamı Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda sahne alıyor.

"Benzersiz bir müzikal varlığa sahip..." - The Sunday Telegraph

60 yılı aşkın bir süredir oda müziği repertuvarındaki derinliği ve otoritesi hep takdir edilen Borodin Quartet, 1945 yılında kuruldu. Günümüzde oda müziği repertuvarındaki derinliği ve otoritesi ile takdir edilmeye devam edilen topluluk, 1945 yılında Rusya'da "Moskova Konservatuvar Dörtlüsü" olarak kuruldu. Borodin Quartet, viyolonselde efsane isim Mirsdolav Rostropovitch, 1. ve 2. kemanlarda Rostislav Dubinsky ve Nina Barshai, viyolada Rudolf Barshai tarafından kurulduğunda Soğuk Savaş döneminde bile dünyanın en ünlü topluluklarından biriydi. Dmitri Shostakovich'in bile gönül verdiği topluluk, şu anki kadrosu ile dünyanın en önemli salonlarının aranılan dörtlüsü durumundadır.

2015 yılında 70. yılını kutlayacak dörtlü, Shostakovich'in tüm yaylı dörtlüsü eserlerini Viyana, Zürih, Frankfurt, Madrid, Lizbon, Sevilla, Londra, Paris ve New York dahil tüm dünyada seslendirdi. Topluluk son dönemde Schubert, Prokofiev, Borodin ve Tchaikovsky'nin eserlerinden oluşan daha geniş bir repertuvar ile dünyanın en önemli salonlarında alkışlarla karşılanıyor ve aynı zamanda düzenli olarak, oda müziği repertuvarını genişletmek adına yeni keşifler için Yuri Bashmet, Elisabeth Leonskaja, Oleg Maisenberg ve Ludmila Berlinskaya gibi seçkin müzisyenler ile çalışıyor. Borodin Quartet ayrıca dörtlü düzenli olarak atölye çalışmaları düzenliyor.

Onlyx etiketiye çıkan Borodin, Schubert, Webern ve Rachmaninov yorumlarının bulunduğu ilk albümleri 2005 yılında "En İyi Oda Müziği Performansı" kategorisinde Grammy ödülüne aday gösterildi. EMI, RCA ve Teldec etiketleriyle çıkan albümleriyle de müzik dünyası için çok zengin birer miras armağan etti.

Teldec imzasıyla çıkan albümleri, Tchaikovsky, Schubert, Haydn ve Rus minyatürlerinden oluşan bir repertuvar ile müzik otoriterleri tarafından olumlu eleştiriler aldı. Bunlardan Tchaikovsky albümleri 1994 yılında Gramophone Ödülü'yle onurlandırıldı. Topluluk, 60. Yıl Kutlaması için ise Beethoven'ın tüm yaylı dörtlülerinden oluşan bir albüme imza attı.

1. Keman: Ruben Aharonian
2. Keman: Sergei Lomovsky
Viyola: Igor Naidin
Viyolonsel: Vladimir Balshin

Program
W.A Mozart, Re minör Yaylı Sazlar Dörtlüsü, K 421 
D.Shostakovich, Do Majör Yaylı Sazlar Dörtlüsü, No. 1 op.49 
A.Borodin, Re Majör Yaylı Sazlar Dörtlüsü, No. 2

- 7 yaşından küçük çocuklar etkinliğe alınmamaktadır. 7 yaş ve üzeri bilete tabidir.
- Konser başladıktan sonra salona izleyici alınmayacaktır.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT