Burcu Karadağ “Ney In Ethno Jazz”

Burcu Karadağ “Ney In Ethno Jazz”

Tarihler: 02 Mayıs 2019 Perşembe ~ 02 Mayıs 2019 Perşembe 20.30

Yer: Babylon

Ücret: Tam 50.00 TL Öğrenci 40.00 TL

Nereden Alınır: Mekan Gişe

Adres: Tarihi Bomonti Bira Fabrikası, Birahane Sokak, Bomonti Şişli İstanbul

Telefon: (0212) 292 73 68

Web: http://babylon.com.tr

E Posta: info@babylon.com.tr

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr May 2, 2019 ~ May 2, 2019

Türkiye’nin uluslararası literature girmiş ilk kadın neyzeni Burcu Karadağ’ın, Anadolu ezgileriyle modern caz melodilerini buluşturduğu yeni albümü “Ney In Ethno Jazz”ın lansman konseri için 2 Mayıs akşamı konuğumuz oluyor!

Burcu Karadağ, bir kadın neyzen tarafından kaydedilen ilk albüm olma niteliğini taşıyan “Nefes” albümünü 2013’te dinleyicisiyle paylaştı. Fazıl Say’ın bestelediği “Hezarfen Ney Konçertosu”nun Almanya’nın Mannheim kentinde gerçekleştirilen dünya prömiyerinde solist olarak yer aldı. Tuluğ Tırpan, Sertab Erener, Trilok Gurtu, Martin Grubinger, Rudiger Oppermann, Anjelika Akbar, İhsan Özgen, Önder Foçan, Okay Temiz gibi pek çok önemli müzisyenle farklı projeler içinde yer alan Burcu Karadağ; birçok ülkede çeşitli topluluklar ve orkestralarda yer aldı. Piyanoda Etibar Asadli, perküsyonda Mehmet Akatay, kontrbasta Enver Muhammedi ve balaban ve tütekte Alafsar Rahimov; Burcu Karadağ’a eşlik ediyor. Farklı ülkelerde yaşayan sanatçılar; kendi kültürlerinin dilini kullanarak köklerinden kopmadan İstanbul, Paris, Bakü ve Kosova arasında zamanın ruhunu müziklerine yansıtıyorlar.

Dünyada ilk kez caz yaklaşımıyla bir araya gelen ney; piyano, perküsyon, balaban ve kontrbasın oluşturduğu derinlikli yapı beraberinde türküleri yeniden yorumlayarak dinleyiciyi farklı bir deneyime davet ediyor.

Etkinlik Kuralları:
Etkinlikte 18 yaş sınırı vardır.
Etkinlik ayaktadır, oturma düzeni yoktur.
Organizasyon şirketi, etkinlik için uygun görmediği kişileri bilet bedelini iade etmek koşuluyla etkinlik mekanına almama hakkına sahiptir.
Güvenlik sebebiyle sırt çantaları mekana alınamamaktadır. Vestiyere palto, mont, ceket ve sırt çantaları ücret karşılığı bırakılabilir.
Seyirci Babylon'da yapılan genel ses ve görüntü kayıt çalışmaları dahilinde kendi ses ve görüntüsünün kayıt altına alınmasına izin verir ve Babylon ya da ilgili konser organizatörünün bu kayıtları serbestçe kullanma yetkisi olduğunu kabul eder.
İçerideki ses seviyesi uzun süreli maruz kalındığında geçici duyma kaybına sebep olabilir.
İçerideki ışık düzeni geçici göz rahatsızlıklarına ve epileptik nöbetlere neden olabilir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT