Çağdaş Müzik Topluluğu

Tarihler: 28 Kasım 2015 Cumartesi ~ 28 Kasım 2015 Cumartesi 28 Kasım 2015 20:00

Yer: The Mekan

Ücret: - 34.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: Atıf Yılmaz Cad. Küçük Bayram Sok. No:1, Kat: 3 Taksim Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 243 11 41

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Kas 28, 2015 ~ Kas 28, 2015
Çağdaş Müzik Topluluğu, 28 Kasım'da The Mekan sahnesinde....

Çağdaş Müzik Topluğu, başta Türkçe olmak üzere farklı etnik dil ve kültürlerde dünya müziklerini çok sesli olarak yorumlayan bir topluluktur. Çağdaş Müzik Topluluğu 1999 yılında, Muhammet Kart ve öğrencileri tarafından kuruldu ve on yıl boyunca pek çok üniversite, konser salonları ve festivallerde konserler verdi. Müzik topluluğu repertuvar oluştururken, daha çok, anonim eserleri tercih ediyor.

Çoğunlukla Türkçe olmak üzere, Lazca, Rumca, Ermenice, Azerice, Kürtçe, Gürcü, Makedon, vb. pek çok farklı dillerde de olabilen bu eserlere, çok sesli yorumlar katarak, eklektik formda çalışmalar yapıyorlar. Topluluk elemanları, kentlerde yaşayan müzisyenler olarak, samimi bir müzikal anlayışla, bu eserlerin doğdukları yerlere ve evrensel müziğe ulaşmayı amaçlıyorlar.

Çağdaş Müzik Topluluğu, müzik literatürüne önemli imzalar atmış olan sanatçı ve grupların, güncel veya eski eserlerine de kendi yorumunu katarak repertuvarında yer veriyor. Kullanılan ana enstrümanlar (program repertuvarına göre değişmekle birlikte): klasik gitar, akustik gitar, bas gitar, keman, çello, klarnet, akordeon, flüt, ud, davul & percussion (gerektiğinde yerel enstrümanlar).

Ayrıca tenor, soprano, alto ve bas olmak üzere 10 kişilik bir vokal grubu mevcuttur. Topluluk sanatın geliştirici ve dönüştürücü gücünün bilinciyle gerek Türk, gerekse dünya müzik kültürünü önemseyen bir misyonla, çalışmalarını daha geniş kitlelerle paylaşmak için, 2009 Temmuz ayında "Umudun Türküsü" adlı ilk albümünü çıkardı.

- Etkinlikte 18 yaş sınırı vardır.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT