Cazın Ustaları : Pharoah Sanders

Tarihler: 27 Kasım 2014 Perşembe ~ 27 Kasım 2014 Perşembe 20:00

Yer: İş Sanat Kültür Merkezi

Ücret: 1. Kategori - 83.00 TL 2. Kategori - 67.00 TL 3. Kategori - Tam 56.00 TL İndirimli 46.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: İş Kuleleri Levent Beşiktaş İstanbul

Telefon: 0212 316 10 83

Web: http://http://www.isbank.com.tr

E Posta: issanat@isbank.com.tr

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Kas 27, 2014 ~ Kas 27, 2014
Cazın Ustaları : Pharoah Sanders

İş Sanat yaşayan bir efsaneyi, serbest cazın önemli figürlerinden Pharoah Sanders’ı sahnesinde konuk ediyor.

Tenor saksafonun cazdaki en karakteristik tınılarından birine sahip olan Sanders, adını John Coltrane’in 60’lı yıllardaki orkestralarında dışavurumcu ve neredeyse anarşik denebilecek serbest caz icrasıyla duyurdu. Henüz o yıllardaki icrasının karakteristik özellikleri agresif ve dizginlenemeyen bir tutku olan Sanders’ın, sonraki yıllardaki müziği Coltrane’den miras kalan yoğunluğundan hiçbir şekilde taviz vermeden daha incelikli bir tarz aldı. Serbest cazın kurucu babalarından saksafoncu Ornetta Coleman’ın “muhtemelen dünyanın en iyi tenor saksafon icracısı” yorumunda bulunduğu sanatçı, saksafondaki aşırı üflemeli ve çoklu ses tekniklerinin yanı sıra armonik olarak zengin ve doğuşkanlarla dolu tonuyla tanınıyor. Serbest cazdan ana akıma kadar geniş bir stil çeşitliliği içinde dinleyenleri tatmin eden bir icra sunan Pharoah Sanders, bugün caz tutkunlarının önünde saygıyla eğildiği duayen müzisyenler arasında yer alıyor. Caz tarihinin yaşayan efsanesi Sanders bu özel gecede triosu ile İş Sanat’ta caz fırtınası estirecek.

 

- Geç gelen izleyiciler yalnızca ilk alkış arasında salona alınır. (Salona alınan izleyiciler kendi yerlerine geçme imkânları yoktur.) İlk alkışı kaçıran izleyiciler gösteri arasını beklemek zorundadır. Ara olmayan gösterilerde izleyici salona alınmaz.
- Çocuk etkinlikleri dışında, 7 yaşından küçük çocukların etkinliklere getirilmemesi rica olunur.
- Etkinlik sırasında cep telefonlarının mutlaka kapalı tutulması rica olunur.
- Etkinlik esnasında fotoğraf makinesi, kamera, cep telefonu ve her türlü kayıt cihazı ile kayıt yapılması yasaktır. Cihazların gösteriden önce vestiyere teslim edilmesi önemle rica olunur.
- Öğrenci, öğretmen, 65 yaş üstü izleyiciler, İş Bankası mensup ve emeklileriyle İş Bankası iştirakleri çalışanları için yalnızca 3.kademede uygulanır.
- İndirimli biletler, Biletix Perakende Satış Noktaları, Biletix Çağrı Merkezi ve İş Sanat Kültür Merkezi Gişesi'nden alınabilir.
- Öğrenciler için sınırlı sayıda indirimli bilet yalnızca İş Sanat Ana Gişesinde satılmaktadır. Her bir öğrenci, öğrenci kimliği göstermek şartıyla her etkinlik için bir adet bilet satın alabilir.
- Elde olmayan nedenlerden dolayı etkinliklerde değişiklik yapılabilir. Satın alınan biletler, gösterinin iptali veya tarih değişikliği olması dışında değiştirilemez ya da iade edilemez. İade ve değiştirme işlemleri etkinlik gününe kadar gerçekleştirilmelidir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT