Cem Kaprol 'Other Standards'

Cem Kaprol 'Other Standards'

Tarihler: 21 Eylül 2021 Salı ~ 21 Eylül 2021 Salı 21:30 - 23:50

Yer: Nardis Jazz Club

Ücret: Giriş: 80 TL

Nereden Alınır: Nardis Jazz Club Gişe

Adres: Kuledibi Sok. No:14 Galata Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 244 63 27

Web: http://www.nardisjazz.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Eyl 21, 2021 ~ Eyl 21, 2021

Cem Kaprol, küçük yaşlarda başlayan klasik piyano eğitiminin ardından lise yıllarında caza ilgi duydu. Üniversite eğitimi sırasında piyanist Ömür Gidel ile caz ve performans çalıştı. Sonrasında New York’da Mannes School of Music’te caz eğitimi aldı. Burada, Armen Donelian, Richie Beirach ve Phil Markowitz gibi isimlerle çalıştı. 90’lı yıllarda Türkiye’ye döndükten sonra belirli dönemlerde bazı gruplarla İstanbul caz sahnesinde çalmaya devam etti. 2000’li yıllarda piyanist Kent Mete ile çalışmalarını sürdürdü.

Son yıllarda beste çalışmalarına ağırlık veren Kaprol, Burak Bedikyan’ın da desteğini alarak özgün bestelerine son şeklini verdi. “European and Other Standards” adını verdiği projesini hayata geçirmekte olan piyanistin modern yaklaşımlı müziğinde, Avrupa cazının kendine özgü tınıları bulunuyor. Kendi bestelerinin yanısıra, klasik muzikten düzenlemeler ve Michel Petrucciani, Enrico Pieranunzi, Esbjorn Svensson, Bobo Stenson, Lars Jansson gibi Avrupalı sanatçıların bestelerini de icra eden Cem Kaprol, son dönemde bu projesinin kayıtlarını tamamlamak için stüdyo çalışmalarını sürdürmektedir.

Son yıllarda beste çalışmalarına ağırlık veren Kaprol, “Other Standards” Soundtracks and Arias“ adını verdiği projesini hayata geçirmeye karar verdi. Piyanistin modern yaklaşımlı müziğinde, dünya sinemasinin lirik şarkıları, Küba latin cazın kendine özgü tınıları bulunuyor. Kendi bestelerinin yanısıra, birçok tanınmış film müziğini çello ile yorumlayan Kaprol , Ariel Mariez, Astor Piazzola, Antonio Carlos Jobim gibi bestecilerinde eserlerini, soprano eşliğinde modern bir anlayışla yorumlayıp icra eden Cem Kaprol, 2019 yılında projesinin kaydını tamamlamak üzere albüm kayıt çalışmalarına başlamıştır.

Cem Kaprol (p),
Gülşah Erol (cello),
Barış Dağhan (b),
Riccardo Marenghi (d).

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT