Cem Mansur

Tarihler: 24 Nisan 2014 Perşembe ~ 24 Nisan 2014 Perşembe 20:30

Yer: Quasar İstanbul

Ücret: 1. Kategori - 67.50 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Nis 24, 2014 ~ Nis 24, 2014

Dünyaca ünlü maestro Cem Mansur yönetimindeki Türkiye Gençlik Oda Orkestrası 24 Nisan'da QUASAR İstanbul'da...

İstanbul’un Eski Likör Fabrikası’nın büyüleyici atmosferinden kesitler bulunduran, Quasar İstanbul’un bahçesindeki La Tente, dünyaca ünlü maestro Cem Mansur yönetiminde Türkiye Gençlik Oda Orkestrası’nı ağırlıyor.

Quasar Red Carpet organizasyonu dahilinde 24 Nisan, saat 20:30’da gerçekleşecek müzik ve sohbet dolu bu benzersiz gece, sizleri büyülü bir dünyaya adım atmaya çağırıyor.

Türkiye Gençlik Oda Orkestrası

Şef: Cem Mansur
A. Piazzola (1921-1992) La minor Melodi
J. Turina (1882-1949)    La Oracion del Torero (Boğa Güreşçisinin Duası)
P. İ. Çaykovski (1840-1893)  Andante Cantabile
G. Fauré (1845-1924)  Pavane
G. Gershwin (1898-1937) Lullabye
O. Respighi (1879-1936)  Antik Danslar ve Aryalar, 3ncü Süit (İtaliana-Arie di corte-Siciliana-Passacaglia)

Cem Mansur

İstanbul'da doğan Cem Mansur müzik eğitimini Londra'da City University, Ricordi Şeflik Ödülünü aldığı  Guildhall School of Music and Drama, ve daha sonra Leonard Bernstein'ın öğrencisi olduğu  Los Angeles Filarmoni Enstitüsü'nde aldı.

1981-89 arası İstanbul Devlet Operası şefliğini yapan Mansur, Londra'da English Chamber Orchestra'yla başarılı bir çıkış yaptığı 1985 yılından sonra çalışmalarını yurtdışında yoğunlaştırdı. Hollanda, Fransa, İtalya, Çek Cumhuriyeti, Romanya, Macaristan, Almanya, İsveç, İspanya, Meksika, İsrail, Finlandiya, Hırvatistan, Güney Afrika ve Rusya'da orkestra ve opera kuruluşlarıyla konuk şef olarak çalışmalarını sürdüren sanatçı, 1989-97 arasında Oxford Şehir Orkestrası Birinci Şefliği'ni yaptı. 1998’den 2011 yılında kapanışına kadar Akbank Oda Orkestrası şefliğini yaptı. Burada tasarladığı ilginç programların yanısıra "Bach, Caz ve Lale Devri", "Alla Turca", "1789/Akl-ı Selim'in Müziği",  "At-Nağmeler"  ve “İstanbul’da Erguvan Zamanı” gibi etkinliklerle dikkat çekti.

Cem Mansur'un son yıllarda sık sık birlikte çalıştığı kuruluşlardan bazıları: Helsinki Filarmoni Orkestrası, Torre del lago Puccini Festivali, Kirov Operası, Royal Philharmonic Orchestra, London  Mozart  Players, City of London Sinfonia, BBC Concert Orchestra, George Enescu Filarmoni Orkestrası, Prag Ulusal Tiyatrosu, Mexico City Filarmoni Orkestrası ve Londra Holland Park Opera Festivali.

Barok çağdan günümüze kadar geniş bir yelpazeyi kapsayan repertuarında alışılmamış ve unutulmuş eserlere de yer veren Mansur, 1986 yılında Londra'da, Elgar'ın bitmemiş operası "The Spanish Lady"nin ilk seslendirilişini ve 2000 yılında City Of  London Festival'de Offenbach'ın 126 yıldır duyulmayan operası "Whittington"u yönetti.

Arvo Part’in 4ncü Senfonisi’nin Avrupa prömiyeri, 2009 yılında Cem Mansur yönetiminde Helsinki Filarmoni Orkestrası tarafından seslendirildi. Mansur, Mayıs 2010’da, aynı bestecinin “Veni Creator”unun dünya prömiyerini yönetti.

Cem Mansur, daha sonra Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası adını alan Ulusal Gençlik Senfoni Orkestrası kurucu şefi, Türkiye/Ermenistan ve Türk/Yunan Gençlik Orkestraları şefi ve İngiltere’nin en eski ikinci korosu İpswich Choral Society’nin fahri başkanıdır.

- Her yaş çocuk bilete tabidir. 
- Konser alanına yiyecek, içecek alınmayacaktır. 
- Etkinlik mekanına kamera, fotoğraf makinası, ses cihazı vb. alınmayacaktır.

Cem Mansur

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT