Çiğdem Erken - Kız Kafası

Tarihler: 24 Mayıs 2011 Salı ~ 24 Mayıs 2011 Salı - Saat: 22:00

Yer: Alt.

Ücret: 23,50 TL

Nereden Alınır: Biletix.com, Biletix Gişeleri, Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00, Alt.

Adres: İstiklal Cad. Tomtom Mah. Acara Sok. No:5/B Taksim, Beyoğlu İstanbul Adalar İstanbul

Telefon: 0212 244 85 67

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr May 24, 2011 ~ May 24, 2011

Çiğdem Erken "Kız Kafası"

Piyano, vokal: Çiğdem Erken
Gitar: Bilal Karaman
Bas: Cudi Genç
Davul: Emre Günaydın

Bebekliğinin tam olarak hatırlayamadığı bir anında babasının bağlamasının sapını ısırmak sureti ile müzikle tanıştı. 6 yaşında piyanoya aşık olup, 7 yaşında çalmaya başladı.

Ankara Devlet Konservatuvarı`nın ardından Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi`nde Master ve Sanatta Yeterlik Programlarını bitirdi. Ayşegül Sarıca`dan piyanist olabilmek, Yücel Erten`den tiyatroda müzik yapabilmek adına çok şey öğrendi.

1994-1999 yılları arasında Ankara Devlet Operası`nda korepetitör ve orkestra sanatçısı olarak görev yaptı. 1994-1999 yılları arasında Ankara Devlet Konservatuvarı`nda ve B.Ü Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi`nde Öğretim Görevlisi olarak görev yaptı. Halen YıldızTeknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesinde Yardımcı Doçent. Üniversitede piyano, oda müziği, tiyatro müziği ve müzikaller üzerine dersler veriyor.

1995 senesinden beri tiyatro müziği ile piyanist, müzik direktörü ve besteci olarak meşgul. Oldrich Danek`in yazdığı Yücel Erten`in yönettiği "Savaş İkinci Perde`de Çıkacak" adlı oyuna yaptığı müzikler ile geçtiğimiz sene eleştirmenler tarafından verilen Tiyatro Ödüllerinde "Yılın Oyun Müziği" ve VIII. Lions Tiyatro Ödülleri Direklerarası Tiyatro Ödüllerinde "Yılın Özgün Tiyatro Müziği" ödüllerini kazandı. Geçtiğimiz sezon İBBŞT`de sahnelenen "Binali ile Temir" adlı oyuna yaptığı müzikler ile X. Lions Tiyatro Ödülleri Direklerarası Tiyatro Ödüllerinde "Yılın Özgün Tiyatro Müziği" ödülünü kazandı.

Bunların dışında aşık oldu, şarkı yazdı. Aynı zamanda çok iyi arkadaşları olan Çiğdem Erken Grup elemanları ile zaman zaman kendi yazdığı şarkılar ile konserler veriyor. Önceleri profesyonel yaşantıdan uzak tuttuğu şarkıları myspace ve facebook gibi paylaşım sitelerinde büyük bir ilgi ile karşılaştı. Çoğunluğu re minör tonunda olan bir nevi günlük olarak gördüğü şarkılarının gördüğü ilgi üzerine önümüzdeki aylarda yayınlanması beklenen "Kız Kafası" adlı albümünün kayıtlarını tamamladı.

18 yaş sınırı vardır.
Etkinlik mekanına kamera, fotoğraf makinası, ses cihazı vb. alınmayacaktır.
Organizasyon şirketi uygun görmediği kişileri bilet ücretini iade ederek etkinlik mekanına almama hakkına sahiptir.istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT