Cihat Aşkın - Misha Dacic

Tarihler: 30 Mart 2011 Çarşamba ~ 30 Mart 2011 Çarşamba - Saat: 20:00

Yer: Cemal Reşit Rey Konser Salonu

Ücret: 1. Kategori: 28,50 TL - 2. Kategori: 23,00 TL - 3. Kategori: 17,00 TL - 4. Kategori: 12,00 TL

Nereden Alınır: Biletix.com, Biletix Gişeleri, Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00, CRR Gişe

Adres: Darülbedayi Cad. Harbiye, Şişli İstanbul Adalar İstanbul

Telefon: 0212 232 98 30

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mar 30, 2011 ~ Mar 30, 2011

CİHAT AŞKIN& MİSHA DACİC
Keman - Piyano Resitali

Cihat Aşkın

Henüz çok küçükken müziğe olan ilgisini keşfeden ailesi tarafından konservatuara kaydı yaptırıldı. Olağanüstü yeteneği ve disiplinli çalışmaları ile başarılı bir öğrencilik dönemi geçiren Aşkın, Prof. Ayhan Turan’ın sınıfından mezun oldu.

12 yaşında ilk resitalini veren Cihat Aşkın, 15 yaşına geldiğinde tüm Paganini Kaprisler’i çalıyordu. Müzik eğitimine Londra’da bulunan Royal College of Music’de Rodney Friend ve The City Univercity’de Yfrah Neaman ile devam etti.

Ustalar, Ruggierro Ricci ve Dorothy Delay ile kısa süreli çalışmaları olan Aşkın, master ve doktora programlarını bitirerek yurda döndü. İTÜ’de 1998’de Doçent, 2006’da Profesör unvanlarını aldı.

Misha Dacic

Miroslav Dacic, müzikal geleneği olan bir ailede dünyaya geldi. İlk performansını Yugoslav şef Mladen Jagusht ile birlikte 11 yaşında Haydn’in D major konçertosuyla gerçekleştirdi. İlk eğitimini J. Kerkovitch’in sınıfında, Nish Müzik Okulu’nda aldı.

Misha Dacic pek çok yarışmada birincilik ödülü kazandı. Bunlar arasında Yugoslav bölgesel piyano yarışmaları, Yugoslavya Genç Piyanistler Yarışması , 1993 Sergei Rachmaninov’un ölümünün 50. yılında en iyi yorumcu, bestekar, dallarında ödüllerin sahibi oldu.

Sanatçı halen Alan Fraser ile çalışmakta olup yaşamını Miami’de sürdürmektedir. Aynı zamanda Profesör Frank Cooper ve Profesör Phillip Strange ile caz; Kemal Gekic, Frank Cooper, Lazar Berman, Valentina Berman ve Jorge Luis Prats ile çalışmalarına devam etmektedir.

Program:
A. Corelli: Leonard La Folia
César Franck: Sonat
Yalçın Tura: Ballade
Alard: La Traviata Fantasy
Sarasate: Carmen Fantasy


istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT