CRR Caz Orkestrası & Meltem Ege

Tarihler: 22 Nisan 2019 Pazartesi ~ 17 Nisan 2019 Çarşamba 22 Nisan 2019 20:00

Yer: CRR Konser Salonu

Ücret: - Tam 36.50 TL İndirimli 26.50 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: Darülbedayi Caddesi Harbiye 80200 Şişli İstanbul

Telefon: 0212 232 98 30

Faks: 0212 231 54 97

Web: http://www.crrkonsersalonu.org/

E Posta: info@crrkonsersalonu.org

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Nis 22, 2019 ~ Nis 17, 2019
Bir Dünya Solistiyle Yaza Merhaba-CRR Caz Orkestrası & Meltem Ege 22 Nisan'da CRR Konser Salonu'nda!

Şef: Nail Yavuzoğlu

Nail Yavuzoğlu
02.01.1960 senesinde İstanbul’da doğdu. İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı’nı 1983 yılında bitirdi. 1984 yılında konservatuvarda göreve başladı. 1988 yılında İTÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü Musiki Sanat Dalında yüksek lisans programını, 1995 yılında ise İÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü İletişim Fakültesi Radyo Televizyon Bilim Dalı Doktora programını bitirdi. 2004 yılında İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Müzik Teknolojileri Bölümü Ses Kayıtları Anabilim Dalını kurmuştur. 2007 yılından beri CRR Caz Orkestrasının müzik direktörlüğü ve şefliğini yapan Yavuzoğlu farklı projelerde piyano, flüt ve basgitar çalmaktadır. İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Kompozisyon Bölümünde; Yüksek Solfej, Armoni, Enstrümantasyon-Orkestrasyon, Kontrpuan-Füg, Türk Müziğinde Polifoni, Modern Armoni, İleri Müzik Teorisi, Ses Sistemleri, İTÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü Yüksek lisans Programında; Polifonide Yöntemler, Film Müziği, Karşılaştırmalı Müzik Teorileri, Doktora programında; Modern yazım teknikleri, İÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü Yüksek lisans Programında; Müzik Tarihi, Özel Maltepe Üniversitesi İletişim Fakültesinde; Müzik Tarihi, Radyoda Müzik Programcılığı, İletişim ve Müzik dersleri vermiş ve vermektedir. İTÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü Yüksek Lisans ve Sanatta Yeterlilik programlarında çok sayıda teze danışmanlık yapmıştır.

Meltem Ege
New York doğumlu Meltem Ege, Bilkent Universitesi Piyano Bölümü’nü bitirdikten sonra 2006 yılında Istanbul’da düzenlenen Nardis Jazz Club Genç Vokal Yarışması’na katılarak Türkiye’yi ve Nardis’i Finlandiya’nın “Lady Summertime” adıyla düzenlenen 12. Jazz Vokal Yarışması’nda temsil etme ödülünü kazandı. Lady Summertime’da jürinin oylarıyla yarışmanın birincisi, izleyicilerin oylarıyla ‘halkın favorisi’ seçildi. Bu başarıları sayesinde ertesi yıl Litvanya’da düzenlenecek olan 2008 Jazz Voices yarışmasına davetli yarışmacı olarak katıldı, orada da Türkiye’yi temsilen yine birincilik kazandı. 2007'de  dünyanın en prestijli müzik okullarından Berklee College of Music'in Vokal Performans bölümüne kabul edildi. Üç yıl gibi kısa sürede bitirdiği eğitimi boyunca Berklee'nin özel yetenek bursuna ve Vokal Bölümü’nün Özel Başarı Ödülü’ne layık görüldü. Berklee'den 3.9 ortalamasıyla en yüksek derece (summa cum laude) ile mezun olduktan sonra 2010’da Türkiye’ye dönüş yaptı. Başkent Üniversite’sinde Performans dalında Yüksek Lisans yaptıktan sonra aynı okulda Popüler Müzik Şarkıcılığı Sanat Dalı Başkan’ı ünvanıyla 2014 yılına kadar caz vokal dersleri verdi. Haziran 2012’de raflarda yerini alan Önder Focan ile kaydettikleri “Songbook” albümünün konserlerine de devam etmekte. Yurt içinde ve dışında birçok festivalde yer almakta olan Ege şu sıralar Los Angeles’teki California Institute of the Arts okulunda öğretim elemanı olmasının yanı sıra Performans-Kompozisyon dalında doktora çalışmalarına David Rosenboom, Vinny Golia, ve David Roitstein gibi önemli müzisyenlerle devam etmektedir.

CRR Caz Orkestrası

Türk müzisyen ve kompozitörlerinin caz ve orkestra müziği içinde yerlerini alabilmeleri, dünya müziğine, geleneksel müziğimize ve kültürel birikimlerimize çağdaş, akademik ve araştırmacı bir gözle bakabilmekle mümkün olabileceği inancıyla “CRR Bigband” adıyla 2007 yılında yola çıkan orkestra, geçtiğimiz 12 yıl içinde 100’ü aşkın yeni eseri Türk Caz Müziği repertuvarına kazandırmıştır. Bu eserler Tonal, Modal (Makamsal) yapıda ve anonim olarak bilinen türkülerimizin orkestra düzenlemeleri şeklindedir.

Eserlerin büyük bir kısmı, asırlardır tek sesli olan müziğimize, çağdaşlaşma süreci içindeki çok sesli yaklaşıma yeni birer örnektir. 2013 yılında Bigband’e ilave edilen yaylı çalgılar grubuyla “CRR Caz Orkestrası” adını alan ve büyüyen orkestra, enstrümantal müziğin yanında vokal müziği de repertuvarına katarak, her biri enstrümanında virtüöz olan orkestra sanatçıları ile, ulusal ve uluslararası solistleri, sanatseverlerle buluşturmayı hedeflemektedir.

- Konser başladıktan sonra gelen misafirlerimiz balkon kısmına alınacaktır.- 7 yaş ve üzeri bilete tabidir. 7 yaş altı salona alınmaz.- İndirimli Biletler: Öğrenci, Öğretmen, Basın Kartı Sahipleri, Engelliler, 60 yaş üstü, Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri için geçerlidir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT