CRR Caz Orkestrası

Tarihler: 17 Şubat 2017 Cuma ~ 17 Şubat 2017 Cuma 17 Şubat 2017 20:00

Yer: CRR Konser Salonu

Ücret: - Tam 28.50 TL İndirimli 18.50 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: Darülbedayi Caddesi Harbiye 80200 Şişli İstanbul

Telefon: 0212 232 98 30

Faks: 0212 231 54 97

Web: http://www.crrkonsersalonu.org/

E Posta: info@crrkonsersalonu.org

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Şub 17, 2017 ~ Şub 17, 2017
Şubat ayında Cemal Reşit Rey'de tatlı bir caz rüzgarı esecek.

Meltem Ege 
New York doğumlu Meltem Ege, Bilkent Üniversitesi Piyano Bölümü’nü bitirdikten sonra 2006 yılında İstanbul’da düzenlenen Nardis Jazz Club Genç Vokal Yarışması’na katılarak Türkiye’yi ve Nardis’i Finlandiya’nın “Lady Summertime” adıyla düzenlenen 12. Jazz Vokal Yarışması’nda temsil etme ödülünü kazandı. Lady Summertime’da jürinin oylarıyla yarışmanın birincisi, izleyicilerin oylarıyla “halkın favorisi” seçildi. Bu başarıları sayesinde ertesi yıl Litvanya’da düzenlenecek olan 2008 Jazz Voices yarışmasına davetli yarışmacı olarak katıldı, orada da Türkiye’yi temsilen yine birincilik kazandı. 2007’de dünyanın en prestijli müzik okullarından Berklee College of Music›in Vokal Performans bölümüne kabul edildi. Üç yıl gibi kısa sürede bitirdiği eğitimi boyunca Berklee›nin özel yetenek bursuna ve Vokal Bölümü’nün Özel Başarı Ödülü’ne layık görüldü. Berklee'den 3.9 ortalamasıyla en yüksek derece (summa cum laude) ile mezun olduktan sonra 2010’da Türkiye’ye dönüş yaptı. Başkent Üniversite’sinde Performans dalında Yüksek Lisans yaptıktan sonra aynı okulda Popüler Müzik Şarkıcılığı Sanat Dalı Başkan’ı ünvanıyla 2014 yılına kadar caz vokal dersleri verdi. Haziran 2012’de raflarda yerini alan Önder Focan ile kaydettikleri “Songbook” albümünün konserlerine de devam etmekte. Yurt içinde ve dışında birçok festivalde yer almakta olan Ege, şu sıralar Los Angeles’ta, California Institute of the Arts okulunda öğretim elemanı olmasının yanı sıra Performans-Kompozisyon dalında doktora çalışmalarına David Rosenboom, Vinny Golia, ve David Roitstein gibi önemli müzisyenlerle devam etmektedir.

CRR Caz Orkestrası
Türk müzisyen ve kompozitörlerinin caz ve orkestra müziği içinde yerlerini alabilmeleri, dünya müziğine, geleneksel müziğimize ve kültürel birikimlerimize çağdaş, akademik ve araştırmacı bir gözle bakabilmekle mümkün olabileceği inancıyla CRR Bigband adıyla 2007 yılında yola çıkan orkestra geçtiğimiz sekiz yıl içinde 100’ü aşkın yeni eseri Türk Caz Müziği repertuvarına kazandırmıştır. Bu eserler Tonal, Modal (Makamsal) yapıda ve anonim olarak bilinen türkülerimizin orkestra düzenlemeleri şeklindedir. Eserlerin büyük bir kısmı, asırlardır tek sesli olan müziğimize, çağdaşlaşma süreci içindeki çok sesli yaklaşıma yeni birer örnektir. 2013 yılında Bigband’e ilave edilen yaylı çalgılar grubuyla CRR Caz Orkestrası adını alan ve büyüyen orkestra, enstrümantal müziğin yanında vokal müziği de repertuvarına katarak, her biri enstrümanında virtüöz olan orkestra elemanları ile, ulusal ve uluslararası solistleri, sanatseverlerle buluşturmayı hedeflemektedir.

- Konser başladıktan sonra gelen misafirlerimiz balkon kısmına alınacaktır.- 7 yaş ve üzeri bilete tabidir. 7 yaş altı salona alınmaz.- İndirimli Biletler: Öğrenci, Öğretmen, Basın Kartı Sahipleri, Engelliler, 60 yaş üstü, Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT