CRR Türk Müziği Topluluğu

Tarihler: 16 Ocak 2019 Çarşamba ~ 16 Ocak 2019 Çarşamba 16 Ocak 2019 20:00

Yer: CRR Konser Salonu

Ücret: - Tam 36.50 TL İndirimli 26.50 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: Darülbedayi Caddesi Harbiye 80200 Şişli İstanbul

Telefon: 0212 232 98 30

Faks: 0212 231 54 97

Web: http://www.crrkonsersalonu.org/

E Posta: info@crrkonsersalonu.org

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Oca 16, 2019 ~ Oca 16, 2019
CRR Türk Müziği Topluluğu - Issız Gecede Ben Yine, CRR Konser Salonu'nda!

Şef
: R. Hakan Talu

Müziğimizdeki batı tarzı değişim 1800’lü yılların son çeyreğinden itibaren kendisini iyice göstermeye başlamış ve 1950’lere kadar sürecek olan zaman boyunca yeni tarzda şarkılar bestelenmiştir. Operetler, valslar, fanteziler şeklindeki bu şarkılar her ne kadar Türk müziğinin klâsik şarkı formuna benzemese de zamanın önemli ses sanatkârları tarafından plaklara okunmuş, radyoda seslendirilmiş, konserlerde söylenmiş ve halk tarafından beğenilmiştir.

Bu dönemin başta gelen bestekârlarından bazıları Kaptanzâde Ali Rıza Bey, Neveser Kökdeş, Ali Rıfat Çağatay, Muhlis Sabahattin Ezgi ve Refik Fersan gibi musikimizin çok önemli isimleri olup besteledikleri şarkılar günümüzde de sevilerek söylenmekte ve dinlenilmektedir.

Cemal Reşit Rey Türk Müziği Topluluğu; “Issız Gecede Ben Yine” başlıklı konserinde, bu yeni dönemin meşhur olmuş şarkılarını koro ve solo olarak seslendirecek ayrıca Refik Fersan’ın saz eserlerini icra edecektir.

Not: Konserin başlığı Kaptanzâde Ali Rıza Bey’in Nihaved makamındaki “Issız Gecede Ben Yine Hicranı Düşündüm” şarkısından alınmıştır.

Ses Sanatçıları:
İlhan Yazıcı, Atakan Akdaş, Murat Irkılata Gediz Çoroğlu, Alper Ayorak, Merve Utandı Kalkan, Merve Kıvılcımer, Gizem Coşkun, Aybike Demir Okan, Aynur Ezgi Yüksel

Saz Sanatçıları
Serdar Bişiren (Ritm), Ahmet Toz (Ney), Serkan Mesut Halili (Kanun), Bilen Işıktaş (Ud), Volkan Ertem (Viyolonsel), Atalay Durmaz (Viyola), Ömer Aşçıoğlu (Kemençe)

- Konser başladıktan sonra gelen misafirlerimiz balkon kısmına alınacaktır.- 7 yaş ve üzeri bilete tabidir. 7 yaş altı salona alınmaz.- İndirimli Biletler: Öğrenci, Öğretmen, Basın Kartı Sahipleri, Engelliler, 60 yaş üstü, Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri için geçerlidir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT