Curious Community: Osman Erden “Çağdaş Sanattan Bize Ne?”

Tarihler: 03 Aralık 2013 Salı ~ 03 Aralık 2013 Salı 20:00

Yer: Babylon Lounge

Ücret: Ayakta - 28.25 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: Jurnal Sok. No:4 Asmalımescit Tünel Beyoğlu İstanbul

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ara 3, 2013 ~ Ara 3, 2013

Babylon Lounge'un yeni bir etkinlik serisi "Curious Community", 3 Aralık'ta Osman Erden ile start alıyor.

Simplastique ve Babylon işbirliği ile Babylon Lounge’da yeni bir etkinlik serisi başlıyor: Curious Community. Alanında uzman konuşmacıların bilgi ve deneyimlerini sıcak, samimi ve interaktif bir ortamda seyirciye aktardıkları Curious Community, merak etmeyi ve bilgi paylaşımını seven insanları bir araya getirerek alışılagelmiş konferans deneyiminin dışına çıkmayı hedefleyen bir proje...

Katılımcıların yeni bilgiler edinecekleri, bilgi alışverişinde bulunurken aynı zamanda iyi müzik dinleyip eğlenebilecekleri Curious Community’nin ilk konuğu ise Osman Erden.

1974 yılında İstanbul'da doğan E. Osman Erden, lisans öğrenimini Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü'nde yapmış, aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü Batı Sanatı ve Çağdaş Sanat programında "Nasyonal Sosyalizmin Alman Sanatına Yansıması" başlıklı yüksek lisans tezini tamamlamıştır. Doktora diplomasını "Türkiye'de Güncel Sanat Alanını Şekillendiren Unsurlar" başlıklı doktora tezi ile alan Erden, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü’nde yardımcı doçent olarak görevini sürdürmektedir. Erden, aynı zamanda UNESCO'ya bağlı Uluslararası Sanat Eleştirmenleri Derneği'nin (AICA) Türkiye şubesi'nin başkanlığını yürütmektedir.

Bu konuşmada 1960'dan günümüze çağdaş sanat alanında üretilen örnekler üzerinden "Çağdaş sanatın derdi nedir?" sorusu etrafında dolaşılacak, sanatçı, sanat yapıtı, sanat izleyicisi arasındaki ilişkilerin muğlaklaştığı bu dönemde geleneksel anlamda estetik beğeniden ziyade anlaşılma kaygısı taşıyan çağdaş sanatın insana ne ifade ettiği ve hayata müdahale etme becerisinden dem vurulacaktır.

- Etkinlikte 18 yaş sınırı vardır.
- Organizasyon şirketi, etkinlik için uygun görmediği kişileri bilet bedelini iade etmek koşuluyla etkinlik mekanına almama hakkına sahiptir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT