Doretta'nın Altın Rüyası

Tarihler: 09 Mayıs 2016 Pazartesi ~ 09 Mayıs 2016 Pazartesi 21 Mayıs 2016 20:00

Yer: Ortaköy Afife Jale Sahnesi

Ücret: 1. Kategori - 38.50 TL 2. Kategori - 28.50 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: Dereboyu Cad. Dere Çıkmazı Sok. No: 1 Ortaköy Beşiktaş İstanbul

Telefon: 0212 260 02 16

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr May 9, 2016 ~ May 9, 2016
“Doretta’nın Altın Rüyası“ adlı opera renkli kadrosu ve bol sürprizleriyle, 21 Mayıs'ta Ortaköy Afife Jale Sahnesi’nde izleyiciyle buluşuyor.

Örneğine rastlanmayan bu yenilikçi çalışmada, bir soprano (Natali Boğosyan), bir piyanist (Orçun Orçunsel), bir kontrbas sanatçısı (Arda Ardaşes Agoşyan) ve bir pantomim sanatçısı (Vecihi Ofluoğlu) yer alıyor. Operanın müziği varolan opera aryalarının kurguyla örtüşecek şekilde kolaj yapılmasıyla oluşturulmuş. Natali Boğosyan’ın seslendirdiği bu eserler, besteci ve şef Arda Ardaşes Agoşyan’ın kontrbasla doğaçlama çaldığı ara müziklerle bağlanıyor birbirine. Kendisine piyanoda başarılı şef ve piyanist Orçun Orçunsel eşlik ediyor. Operanın uvertürünü de Natali Boğosyan ve Orçun Orçunsel piyanoda dört el çalıyorlar. Sürprizlerle dolu renkli gösterinin en önemli konuğu ise düşler tanrısı Morpheus’u canlandıran büyük pantomim ustası Vecihi Ofluoğlu… Quill Productions'ın prodüksiyonunu üstlendiği opera, Puccini’nin “La Rondine” (Kırlangıç) adlı operasında bahsi geçen Doretta’nın öyküsünün bittiği yerde başlayan masalsı bir aşk hikayesi.

Magda, Prunier’in bestesindeki Doretta’nın gerçek aşkı istediği gibi yaşayabilmesine öylesine imrenir ki koltukta uykuya dalar. Gerçekçi rüyalardan sorumlu tanrı İkelos ve düşler tanrısı Morpheus, Magda’nın rüyasına gelerek, Doretta ve sevgilisi Florindo’nun yaşadığı aşkı gösterirler ona. Başlangıçta iki sevgili çok mutludur, ancak düşler tanrısı Morpheus Doretta’ya aşık olunca işler değişir… 

Kurgu ve Reji: Natali Boğosyan
Magda/Doretta: Natali Boğosyan (Şan) 
Prunier/Florindo: Orçun Orçunsel (Piyano) 
Gerçekçi Rüyalardan Sorumlu Tanrı İkelos: Arda Ardaşes Agoşyan (Kontrbas) 
Düşler Tanrısı Morpheus: Vecihi Ofluoğlu (Pantomim) 
Işık Tasarımı: Arek Nişanyan 
Üstyazı Çeviri: Natali Boğosyan

- Etkinlik mekanına kamera, fotoğraf makinası, ses cihazı vb. alınmayacaktır.- Öğrenci, öğretmen, emekli %20 indirimlidir. İndirimli kategori, kart ibrazı ile sadece etkinlik gişesinden satılmaktadır.- Kapı açılış: 19:00

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT