Dünya'nın Kemanları

Dünya'nın Kemanları

Tarihler: 17 Kasım 2017 Cuma ~ 17 Kasım 2017 Cuma 17 Kasım 2017 20:00

Yer: CRR Konser Salonu

Ücret: 1. Kategori - 80.00 TL 2. Kategori - 50.00 TL 3. Kategori - 30.00 TL 4. Kategori - 60 yaş üstü 20.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: Darülbedayi Caddesi Harbiye 80200 Şişli İstanbul

Telefon: 0212 232 98 30

Faks: 0212 231 54 97

Web: http://www.crrkonsersalonu.org/

E Posta: info@crrkonsersalonu.org

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Kas 17, 2017 ~ Kas 17, 2017
Cihat Aşkın'ın orkestra şefliğinde gerçekleşecek, "Dünya'nın Kemanları - Ortadoğunun Kadim Geleneği" etkinliği, CRR Konser Salonu'nda gerçekleşecek.

Ortadoğu müziği denince akla Türk müziğinin de mensubu olduğu ‘Makam Müziği’ ailesi gelir. Makamlar her ülkeye ve kültüre  göre farklılık göstermekle beraber genel olarak ortak sese ve culture sahip olan ortadoğunun bütünlüğünü gösterir. İran medeniyetinin bir göstergesi olan İran Müziği’de kadim geleneklerden gelen rengi ve yapısıyla ortadoğunun en ilginç kaynaklarından birisidir. Makam geleneği geçmişten geleceğe doğru uzanan bir köprüdür. Bu köprüden geçen her sanatkar karşı kültürlere farklılıklar taşımış ve farklı kültürlerden de zenginlikler almasını bilmiştir. İran müziği ve kültürünün misafir olacağı bu gece de sahnede bu kültürün en önemli temsilcileri ile beraber olacak olan Türk sanatçılar aslında aynı ortak dilin sahipleri olmakla övülmektedirler.

Ortadoğu’nun Kadim Geleneği, bu toprakların kemancısı, günümüzün değerli keman virtüözü Cihat Aşkın’ın müzik direktörlüğünde gerçekleşecek olan konserde, geleneksel İran Azeri müziğinin önde gelen kadın seslerinden Parisa Arsalani ve geleneksel İran müziğinin önemli temsilcilerinden keman virtüözü Behrang Hasani bir araya geliyor.

Cihat Aşkın: Orkestra Şefi, Keman  
Parisa Arsalani: Vokal
Behrang Hasani: Keman
Aşkın Ensemble

- Konser başladıktan sonra gelen misafirlerimiz balkon kısmına alınacaktır.- 7 yaş ve üzeri bilete tabidir. 7 yaş altı salona alınmaz.- İndirimli Biletler: Öğrenci, Öğretmen, Basın Kartı Sahipleri, Engelliler, 60 yaş üstü, Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri için geçerlidir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT