Dünya Sahnelerinde Genç Yetenekler

Tarihler: 11 Ekim 2011 Salı ~ 11 Ekim 2011 Salı - Saat: 20:30

Yer: Cemal Reşit Rey Konser Salonu - CRR

Nereden Alınır: Biletix.com, Biletix Gişeleri, Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00, CRR Gişe

Adres: Darülbedayi Caddesi - Harbiye Şişli İstanbul Adalar İstanbul

Telefon: 0212 232 98 30

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Eki 11, 2011 ~ Eki 11, 2011

"Dünya Sahnelerinde Genç Yetenekler" G&S Pekinel - Onduline Avrasya

1948 Harika Çocuklar yasasının son on beş yıl içinde işlerliğini yitirmesi, bu yasanın sağladığı desteğe ihtiyaç duyan yetenekli çocukların yetiştirilmesini önemli ölçüde engelledi. Bu nedenle, G&S Pekinel ile proje sponsoru Onduline Avrasya ülkemizdeki yetenekleri keşfederek, onların gereksindikleri desteği sağlamak üzere harekete geçtiler.

Bu bağlamda ilk hedef yoğun müzik eğitimi veren konservatuarlara odaklanarak, bu okulların piyano, keman, viyolonsel, flüt ve klarnet bölümü öğrencileri arasından en yeteneklilerini seçmek ve onlara destek sağlamaktı. İlk seçmeler, ilgili il orkestralarının grup şeflerinden oluşan bir jüri ile birlikte İzmir, İstanbul, Ankara, Eskişehir, Antalya ve Mersin’de gerçekleştirildi.

Seçmelerde başarılı olan Genç Yetenekler 2010 yılında Avrupa ve ABD’nin tanınmış pedagog ve sanatçıları tarafından eğitim görmek üzere kabul edildiler. Kendileriyle yapılan anlaşmalar uyarınca, toplam 11 bursiyer ayrıca yıl sonunda yapılacak önemli uluslararası yarışma ve yaz kurslarına katılmak üzere hazırlanmak ve gerekli başvuruları yapmakla yükümlüydüler. Üstlerine düşeni fazlasıyla yerine getiren Genç Yetenekler, kısa zamanda çok başarılı oldular. Kimi katıldıklar yarışmalarda en yüksek ödülleri kazandılar, kimi de önemli orkestralarla birlikte solist olarak konser vermek üzere seçildiler.

Önümüzdeki yıl içinde de önemli uluslararası yarışma ve usta sınıflara katılmaya ve konser vermeye devam edecekler.

Dünya Sahnelerinde Genç Yetenekler

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT