Eflatun

Tarihler: 03 Haziran 2011 Cuma ~ 03 Haziran 2011 Cuma - Saat: 24:00

Yer: Hayal Bistro

Ücret: 28,50 TL

Nereden Alınır: Biletix.com, Biletix Gişeleri, Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00, Hayal Bistro

Adres: Meşelik Sok. No:8 Taksim, Beyoğlu İstanbul Adalar İstanbul

Telefon: 0212 245 10 48

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Haz 3, 2011 ~ Haz 3, 2011

Eflatun kendi deyişiyle şairler şehri İzmir`de doğdu. Edebiyat ve müzik, ayrı yollarda akan birer su gibi onun şarkılarında denizleşti. Konservatuvar yıllarını gündüz müzisyen, geceyse bir edebiyatçı olarak yaşadı. Müzik eğitimini dünyanın en zor çalgılarından biri olan "Korno" bölümünde tamamladı. Bu arada gizli kalmış edebiyatçı kimliğini de ihmal etmeyip durmadan hikayeler, şiirler ve senaryolar yazmaya devam etti. Bir gün, kaleme almış olduğu bir hikayenin altına `Eflatun` adını çiziktiriverdi. O anı günlüğüne şu şekilde yazmıştı; ``Kalbimde eski ve büyük ve de sihirli bir kapının aralandığını hissettim. Bir şeyler sanki cereyan yaptı içimde. Saçları uçuştu aklımın..``. O günden sonra ürettiği her eserin altında bu ismi neşretti.

Okuldan mezun olduktan sonra İzmir Senfoni, İzmir Opera ve son olarak da Antalya Opera Orkestraları`nda çalıştı. Klasik müziği ve enstrumanı olan kornoyu çok sevse de kalbinde çalan şarkıların ısrarına daha fazla dayanamadı. Ürettiği şarkılar ve fikirler, durmadan ona şunu söyluyordu; ``Sana verilmiş olanı insanlarla paylaşmayacak mısın?``. Ürettiklerinin kalbini tekmeleyişine dayanamayan Eflatun, bir gün işinden, orkestrasından, yıllarını verdiği kornosundan ve kurduğu bütün düzeninden özür dileyerek İstanbul`a gitti. Bir çok arkadaşı önce yapmış olduğu şeyi ve almış olduğu kararı anlamadı. Bazıları saçma bile buldu. Herkesin işe girmeye çalıştığı, ekonomik krizin ortalıgı kasıp kavurdugu günlerde; O, devlet maaşını iteleyip hayallerinin peşinden koştu. Tıpkı bir şarkısında dediği gibi ``Bir cebimde sen, bir cebimde şarkılar, zaten başka bir şeyim yok.``. Gerçekten de şarkılarından başka hiçbir şeyi yoktu. Serkan Ölçer`le beraber bir oda bir salon evlerinde ufak bir home studioda çalışmaya başladılar. Eflatun durmadan şarkı yazıyor Serkan Ölçer ise bıkmadan, usanmadan aranjman yapıyordu. Nihayet albümü bitirdiklerinde geriye baktılar ve başladıkları günden bu yana tamtamına üç sene geçtigini farkettiler. Eflatun kendi deyişiyle o günlerden; ``Dünyanın en parasız ama yine de en zengin üç senesiydi.`` diye bahsediyor.

Yaşar Kekeva Plakçılık ile yaptığı albüm anlaşmasından sonra, klibi Koray Kasap tarafından çekilen "Şarap" şarkısı hem görseli hem de anlatımı açısından çıktığı ilk günden bu yana insanların yoğun sevgisi ve ilgisini kazanmayı başarmıştır. "Cennette Bir Akşamüstü" albümünün tamamını bu ciddiyet ve hassasiyetle oluşturan Eflatun`un yazdığı şarkılar için düşündüklerini yine son olarak kendi ağzından dinleyelim; ``Hayattan biriktirip kalbime çiziktirdiğim notlardan ve notalardan başka bir şey degil.``

Klip Şarap/Tiril Tiril

http://www.dailymotion.com/video/xcntud_eflatun-yarap_music
http://www.dailymotion.com/video/xflqkw_tiril-tiril_musicr

Etkinlikte 18 yaş sınırı vardır.
Etkinlik mekanında sigara içilmesi yasaktır.
Organizasyon şirketi, etkinlik için uygun görmediği kişileri bilet bedelini iade etmek koşuluyla etkinlik mekanına almama hakkına sahiptir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT