Elİf Seven & Sarp Maden Duo

Elİf Seven & Sarp Maden Duo

Tarihler: 11 Temmuz 2022 Pazartesi ~ 11 Temmuz 2022 Pazartesi 21:30 - 23:50

Yer: Nardis Jazz Club

Ücret: Giriş 120 TL

Nereden Alınır: https://nardisjazz.com/

Adres: Kuledibi Sok. No:14 Galata Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 244 63 27

Web: http://www.nardisjazz.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Tem 11, 2022 ~ Tem 11, 2022

Elif Seven (vo),
Sarp Maden (g).

Elif Seven, 2006 yılında Sibel Köse ve Randy Esen ile caz vokal çalışmaya başladı. Polonya’nın Pulawy şehrindeki caz vokal workshopuna katıldı. Çeşitli klüp ve mekanlarda sahne aldı. 2015 yılında Dave Allen’la gitar çalışmaya başladı. 2010 yılındandan beri Jazz Dergisi’nde “Jazz ve Sinema” köşesini yazıp, yerli yabancı müzisyenlerle röportaj yapmaktadır. Mesleği olan grafik tasarım sayesinde birçok caz müzisyenine albüm kapağı tasarlama fırsatı da bulmuş olan gitarist-vokalist, Bahçeşehir Üniversitesi Caz Bölümü’nde yüksek lisans yapmış ve gitar eğitimini Şevket Akıncı’yla devam ettirmiştir. Brezilya müziğine olan özel ilgisi sayesinde bossa nova, samba ve caz standardlarından oluşan bir repertuarla çeşitli mekanlarda sahne almaktadır.

1968 İstanbul doğumlu müzisyen Sarp Maden, 15 yaşında gitar çalmaya başladı. Kendi kendini yetiştirmeye çalıştı. 1990’lardan itibaren birlikte sahne aldığı ya da stüdyo çalışmalarında bulunduğu müzisyenlerden bazıları; Cengiz Baysal, Eylem Pelit, Volkan Öktem, Alp Ersönmez, Genco Arı, Ali Perret, Çağlayan Yıldız, Alper Yılmaz, Sibel Köse, Okay Temiz, Gilad Atzmon, Turgut Alp Bekoğlu, Engin Recepoğulları, Ercüment Orkut, Derin Bayhan, Matt Hall, Çağrı Sertel, Erkan Oğur, Jef Giansily, EST symphony, Elvan Aracı, Oğuz Büyükberber, Ricky Ford, Stephane Belmondo, Serkan Özyılmaz, Suren Asaduryan, Butch Morris, Andy Sheppard.

Çağlayan Yıldız ve Volkan Öktem ile 1998’de “Trio Mrio” ve 2013’te “Trio Mrio 2” adlı iki albüm yayınladılar. Volkan Öktem, Alp Ersönmez, Genco Arı’dan oluşan Quartet Muartet ile 2004 ve 2007 de iki albüm yayınladılar. Sibel Köse’ nin vokal yaptığı ilk albümü ”Bence” 2008 yılında yayınlandı. 2010’da kemanda Adnan Karaduman, trompette İmer Demirer’in yer aldığı ‘’Ardından’’; 2011 yılında ise Engin Recepoğulları, Matt Hall ve Derin Bayhan’ın yer aldığı ”Durgun Sular’’ albümlerini çıkardı. 2013 yılında Serkan Özyılmazın katılımıyla ”Durmaksızın” adlı albümü yayınlandı. 2014 senesinde Volkan Öktem, Eylem Pelit ve Genco Arı ile ‘’Küçük Sır” adlı latin caz albümünü yaptı. Ve ”Soyut Boyut” adlı serbest doğaçlama grubunda ve çıkan iki albümde Ediz Hafızoğlu ve Engin Recepoğulları ile çalıştı. 2015 yılında ”Bilinmez” isimli albümünde kadro Alper Yılmaz, Ercüment Orkut, Engin Recepoğulları ve Derin Bayhan’dan oluşuyordu. 2016 senesinde Alper Yılmaz ve Volkan Öktem’le birlikte çalıştığı rock ve blues etkileri taşıyan ”Things Are Falling Into Place” albümünü yayınladı. 2017 senesinde piyasaya çıkan ”Waning Moon” adlı albümünde Gilad Atzmon, Sebastian Studnitzky, Rashmi Bhatt, Suren Asaduryan ve Şevval Sam, konuk olarak yer aldılar. Yine aynı sene ”MadenÖktemErsönmez” isimli trio projesiyle de ”MÖE” isimli bir albüm yayınlamışlardır. 2021’de “Aperlai”, 2022 yılında da “House by the Lake” adlı albümleri çıktı. Solo albümleri ve birlikte çalıştığı diğer projeleriyle konser ve albüm çalışmalarına devam etmektedir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Çocuk Oyunları Dans Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT