Emanuele Cardi

Tarihler: 10 Aralık 2019 Salı ~ 10 Aralık 2019 Salı 10 Aralık 2019 20:30

Yer: Saint Esprit Kilisesi, Harbiye

Ücret: Tam - 101.50 TL Öğrenci - 34.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: Cumhuriyet Cad. 127/A Harbiye İstanbul

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ara 10, 2019 ~ Ara 10, 2019
İtalyan org virtüözü Emanuele Cardi  “Opus Amadeus İstanbul Org Festivali” kapanış konserinde barok, geç barok, klasik ve romantik dönem bestecilerinin eserlerini Saint Esprit Kilisesi’nde yorumluyor.

"İtalyan org virtüözü Emanuele Cardi  “Opus Amadeus İstanbul Org Festivali” kapanış konserinde barok, geç barok, klasik ve romantik dönem bestecilerinin eserlerini Saint Esprit Kilisesi’nde yorumluyor ve Bach’ın “Wir danken dir, Gott, wir danken dir“ Kantatı’nın ilk bölümü olan “Sinfonia” konseri görkemle açıyor. 

Bach’ın öğrencisi olmakla kalmayıp aynı zamanda saygısını da kazanmış orgçu ve org bestecisi J.L.Krebs’in “La minör Trio’su bu konserde Bach’ın hemen ardından bir öğrencisinin de eserini dinleyecek olmamız bakımından güzel bir tesadüf. 

Güzel tesadüfler bununla da bitmiyor! Konserin bundan sonraki eseri Bach’ın bir başka öğrencisi, üstelik “son öğrencisi” olan J.C. Kittel’e ait.

Virtüözlüğünün kazandırdığı ün sayesinde büyük yazar Johann Wolfgang von Goethe’nin resitallerini kaçırmadığı Kittel’in konserde seslendirilecek “Fantasia con organo pleno” adlı eseri sanatseverleri müzik tarihinin ilginç bir dönemeciyle baş başa bırakıyor.  Konserimiz romantik dönemin org alanındaki önemli Fransız bestecisi ve virtüözlerinden, Saint-Saens’in öğrencisi Eugene Gigout’nun org repertuvarının en sevilen parçalarından “Introduction et Theme Fugué” adlı eseri ile devam ediyor. Bach’ın kuzeni J.G.Walther’in Türkiye’de ilk kez seslendirilecek org konçertosu festivalin kapanış konserinde müzikseverleri Vivaldi güzelliğinde, su gibi akıcı ve baştan sona huzur verici melodilerle baş başa bırakıyor.

Liszt’in yazdığı org eserleri içinde en sevilen ve en sık seslendirilen“B-A-C-H Teması Üzerine Fantezi ve Füg “dinleyiciyi alevli Liszt romantizminin karışık labirentlerinde dolaştırırken orgun muhteşem genişliğini ve zengin tınılarını da cömertçe paylaşıyor. 

Opus Amadeus İstanbul Org Festivali Eugene Gigout’nun bu defa org çalgısının tüm olanaklarını dinleyicilere sunduğu, muazzam duygularla yüklü “Grand Choeur Dialogué”siyle kapanıyor.  Bestecinin en ünlü yapıtlarından biri olan bu eserin İtalyan maestro Emanuele Cardi tarafından seslendirilecek yorumunu festivalimizdeki tüm dinleyicilerimize ithaf ediyoruz."

Program:
J.S. Bach (1685 – 1750)
“Wir danken dir, Gott, wir danken dir” Kantatı’ndan Sinfonia, BWV 29 (düzenleme: A. Guilmant) 
J. L. Krebs (1713 – 1780)
Trio La minör, WV 450 
J. C. Kittel (1732-1809)
Fantasia con organo pleno, Do majör 
E. Gigout (1844-1925)
Altı Org Parçası Albümü’nden “ Introduction et Thème fugue” 
J.G. Walther (1684 – 1748)
Concerto del Sigr. Meck, Si minör, LV 133 (org düzenlemesi) 
F. Liszt (1811 - 1886) 
B-A-C-H teması üzerine Prelüd ve Füg 
E. Gigout (1844 - 1925)
Grand Choeur Dialogue

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT