Ensemble Flaneur

Tarihler: 02 Kasım 2019 Cumartesi ~ 02 Kasım 2019 Cumartesi 02 Kasım 2019 19:00

Yer: Kadıköy Belediyesi Yeldeğirmeni Sanat

Ücret: - Tam: 34.00 TL - Öğrenci: 24.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: Rasimpaşa Mahallesi, İskele Sokak, No: 34 Kadıköy İstanbul

Telefon: 0216 337 00 58

Web: http://kultursanat.kadikoy.bel.tr/tr/kultur-merkezleri/yeldegirmeni-sanat

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Kas 2, 2019 ~ Kas 2, 2019
Ensemble Flaneur: Gölgelerinden Doğan Besteciler, 2 Kasım'da Kadıköy Yeldeğirmeni Sanat sahnesinde...

On dokuz ve yirminci yüzyıllardaki kadın algısının bir yansıması olarak, kadın besteciler, cinsiyete bağlı üretim tartışmalarının merkezindedirler. Bu bağlamda, yapılan tartışmaları bilimsel bir biçimde yürütebilmek için dönemin psikologlarının, felsefecilerinin kadın besteciler üzerine araştırmalar yaparak kuramlar öne sürdükleri bilinmektedir. Bu dönemde yazılan çalışmalarda hakim düşünce, kadınların yorumlama ve dünyayı kavrama biçimleri dolayısı ile yaratıcı olamayacakları ve iyi eserler ortaya koyamayacakları yönündedir. İşte bu noktada Ensemble Flaneur, böylesine bir düşün dünyasına rağmen üretim yapma hevesini korumuş on dokuz ve yirminci yüzyılın kadın bestecilerini odağına alarak Gölgelerinden Doğan Kadın Besteciler konser dizisi ile bugün her alanda üretme cesaretini ne olursa olsun kaybetmeyen her kadın bireye dokunmayı ve saygı bir duruşunda bulunmayı amaçlıyor. 

Konser programı, romantik dönemin en çok ses getiren, uluslararası kariyerini başarıyla sürdürmüş Alman piyanist ve besteci Clara Schumann, dönemin zorluklarına boyun eğmeyen ağabeyi Felix Mendelssohn gibi yüzlerce önemli esere imza atmış olan Alman besteci Fanny Mendelssohn, yaşadığı dönemde pek çok sanatçıyı post-romantik müzik diliyle etkilemiş olan Avustruyalı Alma Mahler, özellikle kadınlara oy hakkı verilmesi için gerçekleştirilen ayaklanmalarda önemli rol alan İngiliz besteci ve aktivist Ethel Smyth ve Cemal Reşit Rey'' in yönlendirmesiyle İspanya'da ve sonrasında Fransa' da,  Joaquin Rodrigo  gibi döneminin en iyi besteci ve müzisyenleriyle çalışmış, Yüksel Koptagel, ve ardında birbirinden önemli gerek romantik gerek avangart besteler bırakan ilk Türk kadın besteci Nazife Güran'ın piyano ve ses için besteledikleri şarkılarından oluşmaktadır.
- Etkinlikte numarasız oturma düzeni vardır.- Belirtilen saat etkinlik başlama saatidir.- Kapı açılış saati 19:00'dır.- Etkinlik günü kapıda bilet satışı olacaktır.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT