Erkan Oğur - İsmail Hakkı Demircioğlu

Tarihler: 11 Mart 2010 Perşembe ~ 11 Mart 2010 Perşembe - Saat: 20:00

Yer: CRR Konser Salonu

Ücret: 1. Kategori: 33,00 TL , 2. Kategori: 22,00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve CRR Konser Salonu

Adres: Darülbedayi Cad. Harbiye, Şişli Istanbul Harbiye İstanbul

Telefon: 0212 231 54 97

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mar 11, 2010 ~ Mar 11, 2010

Erkan Oğur

1954 yılında Ankara’da doğan ve Elazığ’da büyüyen sanatçının müzik anlayışına bu bölgenin çok büyük etkisi oldu. 5 yaşındayken keman çalmaya başlayan Erkan Oğur daha sonra bağlama (balta) ve cümbüş çalmaya başladı. Ankara Üniversitesi’nde başladığı üniversite eğitimine, Almanya’da, Münih Üniversitesi’nde Fizik dalında devam etti. Burada geçirdiği 3 senenin sonunda tamamen müzikle ilgilenmek istediğini anlayan Erkan Oğur, üniversiteyi terk ederek yaşamını sadece müzikle devam ettirmeye başladı. Bu dönemde Türk müziği seslerine olan ihtiyacı nedeniyle perdesiz gitarı yaptı.

1980’de başladığı İTÜ Türk Müziği Devlet Konservatuarı Temel Bilimler Bölümü’nden 1984 yılından mezun oldu. Konservatuarda sınıf arkadaşı olan İsmail. H. Demicioğlu ile birlikte halk müziği çalışmalarına ağırlık verdi. Bu birliktelik günümüzde de devam etmektedir.

Erkan Oğur, Harput folklorü ile ilgili çalışmalarını sürdürmektedir.

Erkan Oğur’un müziğinin kökenini kendi içinde, yaşantısında ve Anadolu’da aramak gerekir. Sanatçı “sadece müziği seven birisiyim” demektedir.

İsmail H. Demircioğlu

1957`de Rize’de doğdu. 1980 yılında İ.T.Ü Türk Müziği Devlet Konservatuarı Temel Bilimler Bölümü’ne girdi, 1984’te mezun oldu.

1984-1985 yıllarında Ruhi Ayangil’in Türk Müziği Orkestra ve Korosu’nda bas olarak yeraldı. Bu dönemde 2 yıl Istanbul Müzik Festivali’ne katıldı. 1986’de Timur Selçuk ile Sarper Özsan’ın çalıştırdığı dönemde, Ruhi Su Dostlar Korosu’na yine bas olarak katıldı.

Aynı yıl "Türkülerimiz" ve 1987’de "Sırdaş Türküsü" adlı iki albüm çıkardı. Erkan Oğur ile birlikte 1998’de "Gülün Kokusu Vardı" ve 2000’de "Anadolu Beşik" adlı türkülerden oluşan iki albüm çıkarttılar.

Sanatçının solo albümü "Nasibolsa" Ocak 2004’te çıkmıştır. Solo olarak ve Erkan Oğur ile beraber yurtiçinde ve yurtdışında konserler vermektedir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT