Erkan Oğur - İsmail Hakkı Demircioğlu

Tarihler: 24 Nisan 2010 Cumartesi ~ 24 Nisan 2010 Cumartesi - Saat: 20:30

Yer: Maltepe Belediyesi Türkan Saylan Kültür Merkezi

Ücret: 1. Kategori: 28,50 TL (Salon) 2. Kategori: 23,00 TL (Kardelen Loca)

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Maltepe Belediyesi Türkan Saylan Kültür Merkezi

Adres: E-5 Esenkent Yanı, Maltepe İstanbul Maltepe İstanbul

Telefon: 0216 589 36 00 - www.tskm.net

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Nis 24, 2010 ~ Nis 24, 2010

“Benim için müzik uykularımdaki rüyalarım gibidir, sadece ben görürüm, hissederim, yaşarım, unuturum, hatırladıklarımı aktarırım, yorumlarım... Bazı rüyalar da gerçek olur. Müzik iyi yada kötüdür, bir tercih yapmak ise hayattır.”
Erkan OĞUR

Erkan Oğur
1954 yılında Ankara`da doğup, çocukluğunu Elazığ`da geçirmiştir. Müziğe 4 yaşından itibaren keman, bağlama ve cümbüş çalarak başladı. Onu Halk Müziği icrası konusunde teşvik eden ilkokul müzik öğretmeni "İlkokulu bitirdiğinde bizim yöreden çalmadığı saz kalmamıştı." diyor. Müziğe başlamasında Jimi Hendrix etkili olmuştur. 1976`da perdesiz gitarı icat etti. Liseyi Ankara`da tamamladı.
Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik-Kimya Mühendisliği ile başladığı üniversite hayatına Münih Üniversitesi Fizik Bölümü`nde okuyarak devam etti. Müzisyen olmaya karar verdikten sonra eğitim görmek için Türkiye`ye döndü. İstanbul Devlet Konservatuarı Klasik Türk Müziği bölümünden mezun oldu. Çalışmalarında ağırlıklı olarak kopuz ya da dede bağlama, ud, e-bow, perdesiz gitar, klasik gitar, elektro gitar`ı ve sesini kullandı. Bunlar dışında birçok enstrümanı da albümlerinde başarılı bir şekilde çalmıştır. En son iki cd`lik Telvin albümünde doğaçlama caz denemeleri yapmıştır. Fretless albümü çıktığı yıl Avrupa`da yılın yaratıcı albümü seçilmiştir. Bir Ömürlük Misafir albümü olarak Türkiye`de daha sonra yayınlanmıştır. Türk müziğine icracı ve yorumcu olarak devasa katkılar yapmıştır. Perdesiz Gitar`ı ve Perdesiz Bağlama`yı icad eden kişidir. Dünya Müzik literatüründe yerini almıştır.

İsmail Hakkı Demircioğlu
İsmail Hakkı Demircioğlu, 1957 yılında Rize Pazar`da doğdu. Müziğe küçük yaşlarda ilgi duymaya başladı. İlk ve ortaöğrenimini Pazar’da tamamladı. Daha sonra İTÜ Türk Müziği Devlet Konservatuarı Temel Bilimler bölümünü bitirdi.
Bağlamadan bas gitara dek çeşitli enstrümanları çalan Demircioğlu, önce Ruhi Ayangil Türk Müziği Orkestrasında daha sonra Ruhi Su Dostlar Korosunda bas gitarist olarak çalıştı. Bu dönemde 2 albüm hazırladı. 1998’den sonra Erkan Oğur’la çalışmaya başladı. Bugüne dek birçok albüm hazırladı. Ayrıca Türkiye’nin çeşitli yerlerinde ve Türkiye dışında birçok konser verdi.

Ada Organizasyon kaliteli müzik dinlemek isteyenlere yeni bir buluşma tarihi/yeri veriyor: 24 Nisan 2010 tarihinde Maltepe Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek olan ERKAN OĞUR-İ.HAKKI DEMİRCİOĞLU konserini kaçırmayın…

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT