Fazıl Say

Fazıl Say

Tarihler: 05 Temmuz 2022 Salı ~ 05 Temmuz 2022 Salı 21:15

Yer: ENKA Eşref Denizhan Açık Hava Tiyatrosu

Ücret: 1. Kategori - 280.00 TL 2. Kategori - Tam 224.00 TL Öğrenci 174.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: ENKA Kültür Sanat ENKA Vakfı, Sadi Gülçelik Spor Sitesi İstinye Sarıyer İstanbul

Telefon: 0212 705 60 00-50

Web: http://www.enkasanat.org

E Posta: enkakultur@enka.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Tem 5, 2022 ~ Tem 5, 2022
Fazıl Say & Bülent Evcil, Enka Eşref Denizhan Açıkhava Tiyatrosu'nda sizlerle ...

Flüt: Bülent Evcil
Anlatıcı: Yekta Kopan 

Dünyaca ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say, ENKA Açıkhava Tiyatrosu’nda benzersiz bir performansa imza atıyor. Sanatçı, çağdaş bestecilerin eserlerinden oluşan repertuvarın yanı sıra, piyano ve flüt için bestelediği son eserlerinden biri olan  PORTRELER opus 101‘i ilk kez İstanbul’da ENKA Sanat’ta seslendiriyor. Say’ın, müziğiyle portrelerini çizdiği isimler arasında, sanatın ve sanatçının daimi destekçisi, değerli iş insanı, ENKA’nın kurucularından Şarık Tara yanı sıra Tarık Akan, Nejat Eczacıbaşı, Yaşar Kemal, Yıldız Kenter, Ahmet Say, Türkan Saylan ve Fikret Otyam bulunuyor. Sanatçı, Şarık Tara’ya ithaf ettiği besteyi “onu betimlerken, balkan motiflerinden Türk sanat musikisi motiflerinden yararlandım” sözleriyle tanımlıyor. Gecede ayrıca, Beethoven’dan Ay Işığı Sonatı ve Schubert’den Do Minör Sonat’ı dinlenecek.

F. Say/ Portreler, Op.101  
I. Fikret Otyam
II.Babam Ahmet Say
III.Yaşar Kemal
IV. Yıldız Kenter
V.Türkan Saylan
VI.Nejat Eczacıbaşı
VII.Şarık Tara
VIII.Tarık Akan

Fazıl Say/ Piyano 
Bülent Evcil / Flüt 

- ARA- 
L.V.Beethoven / Do-diyez Minör No:14 Sonat “ Ay Işığı” 
I.Adagio sostenuto
II.Allegretto
III.Presto Agitato 

F. Schubert/ Do Minör Sonat, D958
I. Allegro
II. Adagio
III. Menuetto & Trio. Allegro
IV. Allegro

Bilet Fiyatları:

1. Kategori - 280.00 TL 2. Kategori - Tam 224.00 TL Öğrenci 174.00 TL

Önemli Notlar:

- ENKA Sanat tarafınca gerçekleşecek etkinliklerin tümü, pandemi sebebiyle özel kurallara tabidir. Etkinliklere katılan herkes bu kapsamda alınan tüm kurallara uymayı ve yaptırımları kabul etmiş sayılır.- İndirimli biletler öğrenci ve öğretmenleri kapsamaktadır.- Etkinlikler, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın yayınladığı genelgeye uygun, sosyal mesafe kuralları gözetilecek şekilde hazırlanan oturma düzeniyle gerçekleştirilecektir. - Misafirlerin belirtilen oturma düzenine uyması zorunludur. Etkinlik boyunca satın alınan koltuk numaralarında oturulması gerekmektedir. Bu kurala uymayan ve yer değişikliğinde ısrar eden katılımcılar mekân dışına alınacaktır.- Engelli, hamile vb izleyicilerin oturma düzeninde bu kişiler için belirlenmiş yerlere yerleştirilebilmelerini sağlamak amacıyla etkinliğe gelmeden önce 0212 705 60 50 numaralı telefonu arayıp bilgi vermeleri gerekmektedir.- Etkinlik katılımcılarının, etkinlik başlangıç saatinden en az 1 saat önce dijital biletiyle birlikte etkinlik mekânı kapısında olacak şekilde hazır olması gerekmektedir.- Geç gelen izleyiciler tiyatro gösterilerinde ara varsa arada; konser, dans, performans gibi gösterilerde uygun olan ilk alışta alınır. Aksi durumlarda alınmaz.- Etkinlik alanında ve fuayede, ağız ve burun sürekli kapalı olacak şekilde uygun maske kullanımı mecburidir. Maskesini çıkaran veya kurallara uygun takmayanlaruyarılacak, uyarıları dikkate almayanlar etkinlik alanının dışına alınacaktır.- Aksi belirtilmedikçe etkinliklere 7 yaşından küçük çocukların getirilmemesi rica olunur. 7 yaş ve üstü bilete tabidir.- ENKA Sanat diğer misafirleri rahatsız eden/edecek nitelikte, uygun görmediği kişileri etkinlik için bilet bedelini iade etmek koşuluyla, etkinlik mekanına kişiyi almama hakkına sahiptir.- Sınırlı sayıda öğrenci bileti mevcuttur. Girişte öğrenci kimliği kontrolü yapılacak, geçerli bir öğrenci kimliği bulundurmayan izleyicilere öğrenci biletiyle en düşük tam bilet kategorisi arasındaki fark tutarında bilet kesilecektir. Öğrenci biletleri farklı bir kategori olarak satılır.- ENKA SANAT etkinlik saatinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.- Etkinlik mekânına yiyecek ve içecek sokmak yasaktır.- Etkinlik mekânına kamera ve fotoğraf makinesi sokmak yasaktır. Kamera, fotoğraf makinesi, cep telefonu ve her türlü kayıt cihazı ile kayıt yapılması yasaktır.- Etkinliğin türüne göre sessiz olunması ve telefonların kapalı/sessiz konumda tutulması gerekmektedir.- 5277 Sayılı Yasa 2/4. Maddesi kapsamında tesisimiz içinde tütün ürünleri içilmesi yasaktır. - Tüm gösteri mekânlarında sağlık ekibi ve ambulans hazır bulunur.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Festival Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT