Feryal Öney - Bulutlar Geçer

Tarihler: 19 Mart 2011 Cumartesi ~ 19 Mart 2011 Cumartesi - Saat: 20:00

Yer: Kozzy Alışveriş KM Gazanfer Özcan Sahnesi

Ücret: Tam: 23,00 TL - Öğrenci: 18,00 TL

Nereden Alınır: Biletix.com, Biletix Gişeleri, Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00

Adres: Kadıköy Belediyesi Kozyatağı Kültür Merkezi Gönül Ülkü Gazanfer Özcan Sahnesi (Kozzy AVM) Kozyatağı İstanbul Adalar İstanbul

Telefon: 0216 658 00 00

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mar 19, 2011 ~ Mar 19, 2011

Türkmen Müziği Projesi, solist Feryal Öney’in Kardeş Türküler projesi çerçevesinde yıllar içinde edindiği birikimin üzerine inşa edilmiş, "spesifik" bir çalışmadır. Türkmen müziğinin temelinde yer alan formlar (bozlak, barak, oyun havası, zeybek, semah, deyiş...) bu projenin temel müzikal hattını oluşturmaktadır.

Müzikal tavır, formasyon konusunda; Orta Anadolu-Türkmen müziğinin köşe taşları sayılacak olan Muharrem Ertaş, Bayram Aracı, Çekiç Ali; Türkmen müziğinin şehirli dinleyiciler arasında da yaygınlık ve popülarite kazanmasını sağlamış olan Neşet Ertaş, Musa Eroğlu gibi isimler ve bu ustaların ses kayıtlarından oluşan kişisel arşiv yol gösterici olmuştur.

Feryal Öney, bu müziklerdeki, özellikle de baraklardaki solist tavrı ve yorumu ile Türkmen müzikleri alanında kendine özgü bir yol açmış ve dikkat çekmiştir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT