Feryal Öney

Feryal Öney

Tarihler: 19 Eylül 2020 Cumartesi ~ 19 Eylül 2020 Cumartesi 21:00

Yer: Selamiçeşme Özgürlük Parkı

Ücret: Genel Giriş - 25.00 TL

Nereden Alınır: https://www.mobilet.com/

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Eyl 19, 2020 ~ Eyl 19, 2020

'''Anadolu’nun farklı yörelerinin geleneksel müziklerini güçlü ve kendine özgü bir tarzla yorumlayan Feryal Öney ağırlıkla Ege, Orta Anadolu ve Çukurova türküleri söylüyor. Konserlerinde bozlak, oyun havası, zeybek, semah, deyiş formlarında türküler söyleyen Feryal Öney, Orta Anadolu-Türkmen müziğinin köşe taşları olan Muharrem Ertaş, Çekiç Ali; Türkmen müziğinin şehirli dinleyiciler arasında da yaygınlık ve popülarite kazanmasını sağlamıs olan Neşet Ertaş, Musa Eroğlu gibi isimlerin türkülerine, bestelerine de yer veriyor. İlk olarak 1996 yılında Azeri müzisyenlerle birlikte hazırladığı ve solistliğini yaptığı “Hardasan-Azeri Şarkıları” (Güvercin Müzik, 1996) albümünü; 2007’de ise “Bulutlar Geçer” (Kalan Müzik, 2007) albümünü yayınlayan Öney, 2012 yılında Cavit Murtezaoğlu ile birlikte hazırladıkları “Tebriz”den Toros’a”yı yine Kalan Müzik etiketiyle çıkardı. Son olarak, 2018 yılında Hakan Gürbüz ile birlikte "İstanbul Kainat Radyosu" konser projesini hazırladı. Projenin albümü "Ay Açılsa" 2019 yılında Bgst Records tarafından yayınlandı. Feryal Öney, 1993 yılından beri, kurucularından olduğu Kardeş Türküler projesinin tüm konser ve albümlerinde yorumcu ve söz yazarı olarak çalışmalarını sürdürüyor."

Katılımcılar/izleyiciler alana girerken muhakkak maske takmalı ve konser süresince maskelerini çıkarmamalıdır. Maske takma konusunda gereken hassasiyeti göstermeyenler uyarılacaktır. Maske takmamakta ısrar edenler etkinlik alanı dışına çıkarılacaktır.

Sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde hazırlanan oturma düzeni ile gerçekleşecektir.

Konser alanına dışardan su dışında yiyecek ve içecek alınmayacaktır.

Etkinlik alanı girişinde dezenfektan, ateş ölçer gibi koruyucu donanımlar bulundurulacaktır.

Satın alınan biletlerde iptal, iade ve değişiklik yapılmamaktadır.

Tüm yaş çocuk grubu bilete tabidir.

Etkinliklerin yaş sınırı sayı ile belirtilmiştir. Belirtilen yaşın altındaki çocukların gösterime getirilmemesi önemle rica olunur.

Gösterimlerimiz saat 21.00’da başlar. Gösterim başladıktan sonra içeriye seyirci alınmayacak, geç gelen izleyicilerimiz ise ikinci perdede içeri girebilecektir.

Sağlık Bakanlığı'nın getirdiği Covid19 önlemleri gereğince 65 yaş üstü sanatseverlerimizi 21:00’de başlayacak olan festival etkinliklerimizde ağırlayamayacağımızı üzülerek bildiririz.

Oyun günü hava muhalefetinden dolayı ve hastalık gibi olumsuz mücbir sebeplerden dolayı kaynaklanan etkinlik iptallerinin bilet iadeleri gerçekleştirilecektir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT