Festival Orkestrası & Hande Küden

Festival Orkestrası & Hande Küden

Tarihler: 31 Ağustos 2021 Salı ~ 31 Ağustos 2021 Salı 20:00

Yer: Saint Benoît Fransız Lisesi Büyük Avlu

Ücret: 1. Kategori - 300,00 ₺ 2. Kategori - 150,00 ₺ Öğrenci - 80,00 ₺

Nereden Alınır: https://www.passo.com.tr/

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ağu 31, 2021 ~ Ağu 31, 2021

Konser saati, Ağustos ve Eylül aylarında uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamalarına göre değişebilir.

Festival Orkestrası
Cem Mansur şef
Hande Küden keman

Pyotr Ilyich Tchaikovsky
“Sevilen Bir Yerin Anısı”, Op.42:
1. Meditasyon, Re minör
3. Melodi, Mi bemol Majör

Camille Saint-Saëns
Rondo Capriccioso, La minör, op.28, keman ve orkestra için

John Luther Adams
Become River

Stephen Montague
Snakebite

Arasız 70’ sürer.

Başarılarıyla gurur duyduğumuz Hande Küden, dünyanın en önemli topluluklarından Berlin Filarmoni Orkestrası’nın 139 yıllık köklü tarihinde bir dönüm noktası! O, topluluğa Türkiye’den kabul edilip orkestranın 1. keman grubunun asli üyesi olan ilk müzisyen. Müziğe olan derin ve yılmaz tutkusuyla tanıdığımız sanatçı, bu konserde Cem Mansur yönetimindeki Festival Orkestrası ile Başka Bir Dünya Mümkün temalı festivalde buluşuyor.

Çaykovski’nin Brailov’daki mutlu günlerinde doğanın güzelliğinden aldığı ilhamla yazdığı Sevilen Bir Yerin Anısı, Saint-Saëns’in İspanyol ezgilerini derinden hissettiren muhteşem eseri Rondo Capriccioso’nun yanı sıra dinleyeni doğayla kurduğu bağı yeniden düşünmeye sevk edecek John Luther Adams’ın Become River ve Stephen Montague’ın yaşamın izlerine odaklandığı Snakebite eserlerinin seslendirileceği bu konser, Saint Benoît Fransız Lisesi’nin huzur veren avlusunda müzikseverleri bekliyor.

Mekânlara girişte Hayat Eve Sığar uygulaması üzerinden, HES kodu sorgulaması yapılacaktır. Etkinliğe katılacak misafirlerin, mekâna gelmeden önce, Hayat Eve Sığar uygulamasını indirip HES kodu alması gerekmektedir. İlgili uygulamanın “HES kodu sorgula” bölümünden “riskli değildir” sonucu çıktığı durumda etkinliğe giriş yapılabilir. HES kodu “riskli” çıkan izleyiciler etkinliğe alınmaz.

İzleyicilerin mekânlara maske ile girmeleri ve içeride bulundukları süre boyunca maske takmaları gerekmektedir. Maskesi olmayan ya da maskesini değiştirmek isteyen izleyicilerin kullanabilmesi için mekânlarda maske bulundurulacaktır. Maske takmamakta ısrar edenler mekân dışına çıkarılacaktır.

Etkinlik, sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde hazırlanan oturma düzeniyle gerçekleştirilecektir.

İzleyiciler bileti üzerinde yazan koltuk numarasına oturmak zorundadır. Bu kurala uymayan ve yer değişikliğinde ısrar eden katılımcılar mekân dışına alınacaktır.

Misafirler COVID-19 kapsamında alınan kurallara uymalıdır.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT