Fransız Müzik Bayramı: Aälma Dili

Fransız Müzik Bayramı: Aälma Dili

Tarihler: 21 Haziran 2019 Cuma ~ 22 Haziran 2019 Cumartesi

Yer: Yapı Kredi Bomontiada

Ücret: Ücretsiz

Adres: Merkez Mah. Silahşör Cad. Birahane Sok. Tarihi Bomonti Bira Fabrikası No:1 Şişli İstanbul

Telefon: (0212) 296 29 29

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Haz 21, 2019 ~ Haz 22, 2019

Fransa’da Müzik Bayramı, 40 yıldır 21 Haziran tarihinde kutlanır. Fransız Kültür Merkezi, Yapı Kredi bomontiada işbirliğiyle, Istanbul’da Fransız Müzik Bayramını, 21 ve 22 Haziran geceleri Aälma Dili ve Deluxe’ün konserleriyle kutlayacak.

Tanışmaları birlikte aylaklık ederken oldu. Müzik her zaman hayatlarının en derinlerindeydi. Üçkağıtçıya benzeyen bu tipler kim? Bir çete mi? Yoksa mafya ya da bir hırsız takımı mı ? Sarsılmaz dostlukla birbirine bağlı bu kafadarların peşine düşmeye kalkarsanız kaybolur gidersiniz… Aälma Dili, delilerin ruhudur! Kendinizi bu dörtlüden sakının… Ne olur ne olmaz !

Sahne üzerinde sanki bir Zorro filminden dışarı fırlamış gibi gözükse de, Aälma Dili Texas dilinden ziyade Balkan toprakları ve müziklerini daha iyi tanıyor. Paris banliyösünden gelen dört kovboyun (Emilio Castiello, Clément Oury, Benoît Vincent ve Johnny Montreuil) kurduğu bu grup bizleri Yugoslavya, Arnavutluk, Makedonya ve hatta Yunanistan’a doğru Doğu’nun fethine çıkarıyor.

Yeni albümleri “Birkaç dinar için” işte Doğu’ya doğru bu hücum seferini anlatıyor. Bir gün kafalarına esince, Makedonya dağlarındaki düğünlere katılmak üzere Balkanlar’a doğru yola çıktılar ama daha sonra rotalarını değiştirdiler. Yunanistan kapısı açıktı, daha sonra Türkiye’ye giden gemiyi kaçırdılar. Yarı yoldan İtalya’ya döndüler, dinarlar dirhem oldu. Çıkarma Batı’da Endülüs sahillerinde başarısızlığa uğradı. Colorado düşleri suya batıp, elleri bomboş, banliyölerindeki evlerine, yani Kuzey’e geri döndüler. Bu hikayeden çıkarılması gereken ders ise bir avuç dinar ve biraz da hayal gücüyle her yöne gitmek mümkün.

Emilio Castiello: Vokal, keman, mandolin
Clément Oury: Vokal, keman
Benoit Vincent: Vokal, gitar
Johnny Montreuil: Vokal, kontrbas

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT