Gitar İkilisi Yeni Yil Konseri

Gitar İkilisi Yeni Yil Konseri

Tarihler: 28 Aralık 2019 Cumartesi ~ 28 Aralık 2019 Cumartesi 28 Aralık 2019 17:30

Yer: Şerefiye Sarnıcı

Ücret: 1. Kategori - 56.50 TL 2. Kategori - 46.50 TL 3. Kategori - 26.50 TL 4. Kategori - 26.50 TL - Öğrenci

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: Binbirdirek Mah., Piyer Loti Cad. No:225 Fatih İstanbul

Telefon: 0212 568 60 80

Faks: 0212 568 60 85

E Posta: info@serefiyesarnici.istanbul

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ara 28, 2019 ~ Ara 28, 2019
Tolga Salman, bandoneon
Kağan Korad, gitar

Tolga Salman
Klasik batı müziği eğitimini Türkiye ve Almanya’da tamamladı. Astor Piazzolla, Dino Saluzzi ve Orhan Avşar gibi modern tango müziğinin önde gelen bestecileri ve uyarlama ustalarının etkisiyle, 2002 yılında bandoneon çalışmalarına otodidaktik olarak yoğunlaştı.Sonraki yıllarda Dino Saluzzi, Hector Ulises Passarella gibi bandoneon ustalarıyla tanışma fırsatı buldu ve onların tavsiyeleri doğrultusunda bu diyatonik çalgıyla geniş bir repertuvar oluşturdu.

Kardeşi, viyolonsel sanatçısı Koray Salman ile birlikte kurduğu Salman Duo, Hector Ulises Passarella Tipik Orkestrası (İtalya), Orkestra Akademik Başkent, Bozok Ensemble, Tangorama, NDS Orkestra'Sion, Orçun Orçunsel Trio, Cellistanbul, TangoNeva, Musici Lirienses di Sora (İtalya), Mersin ve İzmir Yaşar Üniversitesi, Ensemble Nodus, Milli Reasürans, Kağan Korad-Tolga Salman Duo, Bilkent Solistleri, Tolga Salman-Rustam Rahmedov Duo gibi oda müziği toplulukları, Eskişehir Anadolu Üniversitesi ve Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestraları, Antalya, İstanbul, İzmir, Bursa, Shumen (Bulgaristan) Devlet Senfoni Orkestraları, Bilkent Senfoni Orkestrası, Ankara Devlet Çoksesli Korosu ve Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası gibi senfonik müzik toplulukları ve İstanbul CRR Caz Orkestrası ile solist bandoneonist olarak pek çok konser verdi.

Tolga Salman’ın birlikte çalıştığı orkestra şefleri arasında; Hector Ulises Passarella, Antonio Pirolli, Ender Sakpınar, Andrew Greenwood, Alessandro Cedrone, Hakan Şensoy, Stefano Mazzoleni, Cemi'i Can Deliorman, Patrycja Pieczara, Nail Yavuzoğlu, Rustam Rahmedov, Rengim Gökmen ve Vakhtang Machavariani gibi isimler bulunmaktadır. Ayrıca piyanist Fazıl Say ile Astor Piazzolla eserlerinden oluşan bir repertuvarla tango nuevo / yeni tango konserleri vermiştir. Tolga Salman, Almanya Krefeld Belediyesi Kültür Ofisi tarafından, 1996'dan beri her iki yılda bir düzenlenen Bandoneon Festivali'ne de solo konsertist olarak davet edilmektedir. Ayrıca sanatçının solist olarak katıldığı diğer önemli festivaller arasında; Kuzey Kıbrıs Uluslararası Bellapais Müzik Festivali, Afyon Caz Festivali, İstanbul Uluslararası Tango Festivali, Uluslararası Ankara Müzik Festivali, Festival Coros de Verão (Portekiz), Fleadh Cheoil na hÉireann Drogheda (İrlanda) ve Beylikdüzü Klasik Müzik Festivali ve Festival of Chamber Music FIU Miami (ABD) de yer almaktadır.

Sanatçı, Mauricio Kagel’in bir Carlos Gardel parodisi olan ''Tango Alemán'' ve Martin Palmeri’nin ''Misa a Buenos Aires '' adlı iki eserin Türkiye prömiyerlerini, solist olarak gerçekleştirmiştir. Tolga Salman, öncesinde bandoneonist Orhan Avşar'a ait olan ve İstanbul'da vermiş olduğu bir solo bandoneon dinletisi sonrasında, mimar Abdullah Ebussuutoğlu tarafından kendisine hediye edilen, restorasyonunu Alman uzman Carsten Heveling'in üstlendiği; "AA" Alfred Arnold (1932) imzalı bandoneonuyla yur tiçi ve yurt dışında konserler vermektedir.

Program
Astor PIAZZOLLA (1921-1992)
Histoire du Tango*
. Bordel 1900
. Cafe 1930
. Nightclub 1960
. Concert d'aujourd'hui Nejat BAŞEĞMEZLER (1950) 
. Vals *
. Tango * 
Radames GNATALLI (1906-1988)*
. Anacleto de Mederios     Tomas GUBITSCH (1957)
. Villa Luro               
Fazıl SAY (1970)
**. Andantino
. Allegro Appassionata
* (Bandoneon) Düzenleme: Tolga Salman
**  Düzenleme:: Tolga Salman, Kağan Korad

Kağan Korad, gitar
Bilkent Üniversitesi, Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi, Klasik Gitar Sanat Dalı lisans, yüksek lisans ve sanatta yeterlik programlarından onur dereceleriyle mezun oldu.Bilkent Gitar Üçlüsü (1987-1999), Terci-Korad Gitar İkilisi (2000- 2012), Trio Anka (2012-) Salman-Korad bandoneon gitar ikilisi gibi üyesi olduğu farklı oda müziği guruplarıyla ve solo olarak Cizre’den Tekirdağ’a tüm yurdu kapsayan konserlerinin yanı sıra  Koblenz, Volos, Guitart, Naxos, Miami gibi büyük gitar festivallerinde konsertist, hoca ve jüri üyesi olarak yer aldı, Avrupa, Amerika, Asya ve Afrika kıtalarında bir çok ülkede yüzlerce konser verdi. Bu konserlerde mensup olduğu guruplara  ithaf edilmiş içinde beş gitar konçertosunun da yer aldığı çok sayıda eserin dünya prömiyerlerini gerçekleştirdi. Uluslararası Volos Festivali 30. Yıl onur ödülü başta olmak üzere alanında çeşitli ödüllere layık görüldü.Gitarlı gruplar, solo gitar ve gitar orkestra için yaptığı birçok düzenlemeler bulunan Korad’ın Bilkent Gitar Üçlüsüyle (Bilkent Gitar Üçlüsü-Kalan Müzik, 2000) ve Terci Korad ikilisi ve Bilkent Gitar Üçlüsünün canlı kayıtlarını içeren (Akdeniz Renkleri-A.K Müzik, 2008) albümleri bulunmaktadır. Türkiye’de Bilkent Oda Müziği Günleri gibi organize ettiği birçok etkinlik arasında 2006 senesinden bu yana, her sene devam eden 2017 Donizetti “”Yılın Klasik Müzik Etkinliği” ödülüne layık görülen Türkiye Gitar Buluşmaları ülkemizde klasik müzik alanında düzenlenen en kapsamlı ve dikkat çeken etkinlikler arasındadır. Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’nde 2009-2017 yılları arasında bölüm başkanlığı ve dekanlık görevlerini de yürüten Korad, halen aynı bölümde çalışmalarını profesör olarak sürdürmektedir. 

- Etkinlik başlangıcından sonra gelen izleyiciler yalnızca ilk alkış sırasında konsere alınırlar; ancak kendi yerlerine geçemezler ve hostes eşliğinde müsait bir yere yönlendirilirler. İlk  alkışı kaçıran izleyiciler ise konseri izleme olacağını kaybeder. - 7 yaşından küçük çocuklar konsere alınmaz.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT