Gitarcafe’de Mart Şenliği

Tarihler: 25 Mart 2011 Cuma ~ 27 Mart 2011 Pazar - Saat: 21:00

Yer: Gitarcafe

Ücret: 15 TL - 20 TL - 25 TL

Nereden Alınır: Gitarcafe

Adres: Caferağa Mah. Sakızgülü Sok. Toranto Apt. No: 7/1 Kadıköy İstanbul Kadıköy İstanbul

Telefon: 0216 348 60 55

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mar 25, 2011 ~ Mar 27, 2011

Gitarcafe’de Mor Sahne

Gitarcafe, 8 Mart’ı, “Mor Sahne”de farklı projelerde birlikte yer alan Ayşe Tütüncü, Ayşenur Kolivar, İlknur Yakupoğlu, Sıla Gerbağa, Sumru Ağıryürüyen ile kutluyor. Bestelerinde şiiri müzikle buluşturan ve farklı tarzını 70’li yıllardan bu yana koruyan Ömer Özgeç, “Gündüze Geceye Özlem” konserinde bestelerini viyola sanatçısı kızı Güneş Özgeç ile birlikte seslendiriyor. Yıllardır yurtiçinde ve yurtdışında solo bas gitar konserleri veren Kamil Erdem’in dinletisinde, çeşitli dünya müziklerinden izlenimlerini yansıttığı özgün bestelerinin yanı sıra caz standartları da yer alıyor. Balkan müziğinin usta ismi Muammer Ketencoğlu, “Balkanlar’dan Anadolu’ya” konser dizisinin ilkinde, Selda Koçak Uzuntaş ile birlikte çalıp söylüyor. Karadeniz müziğine özel bir yorum getiren Helesa da bu ayın konuklarından.

Berlin’de yaşayan İtalyan besteci-gitarist Carlo Domeniconi konser ve atölye çalışmasıyla her iki ayda bir olduğu gibi yine Gitarcafe’de. Çalışmalarını Almanya ve Türkiye’de sürdüren genç sanatçı Okay Özdağ’ın repertuarıysa, kendi bestelerinden, Anadolu halk ezgileri üzerine düzenlemelerden ve klasik gitar edebiyatının farklı dönemlerine ait eserlerinden oluşuyor. Almanya’da öğrenim görmekte olan soprano Judith Utz ile gitarist Cem Çeliksırt’ın vereceği resitalde Dowland, Brahms, Mozart, Giuliani, Rodrigo, De Falla`nın eserleri yer alıyor.

Ülkemizde özgür doğaçlamanın öncü grubu olan ve ilk albümü büyük ilgiyle karşılanan Islak Köpek iki yeni üyesiyle yine Gitarcafe’de. Çalışmalarını Fransa’da sürdüren viyolonselci Anıl Eraslan ile farklı tarzların sesi Sumru Ağıryürüyen, yakın zamanda bir albümü de yayınlanacak olan özgür doğaçlama ağırlıklı “Sert Sessizler” projesi ile viyolonsel ve insan sesinin kesişme noktalarında dolaşıyorlar. Aynı gece, bilgisayarlarla yaptıkları beste-doğaçlama çalışmalarını birlikte sürdüren Baran Göksu ve Umut Çetin de “Yedi” adlı projelerine Eraslan’ı konuk ediyorlar.

Mübin Dünen, “Bahar” albümündeki eserlerin yer aldığı konserinde Tatva Ensemble ile birlikte bizleri ânın içinde müzikle haz yolculuğuna davet ediyor. Kutad Alptürkan’ın “Sen ve Ben Şarkıları” konseri, "sen" olmanın, "ben" olmanın, sonra da "biz" olmanın, biraz köylü, biraz şehirli olmanın, bi gayret Avrupalı, ama aslında Anadolulu olmanın, bir gecelik, kısa, şiirli müzikli hikâyesi.

Bu ay, iki ayda bir düzenlediğimiz Carlo Domeniconi klasik gitar ustalık sınıfının yanı sıra, Nilgün Onat ses-nefes, Simla Sunay 6-12 yaş çocuklara yönelik öykü ve resim, yüksek ressam Nihal Okçetin giriş sınavlarına yönelik resim, Cem Küçümen gitar ustalık sınıfı, Sıla Gerbağa flüt, Onok Bozkurt gitar, İberya Özkan akordeon, Seda Kostik Yunanca atölyeleri devam ediyor. Hafta içi bir gün amatör müzisyenlere açık Sahne Sizin etkinlikleri de ilgilenenleri bekliyor. Atölyelerle ilgili ayrıntılı bilgi için gitarcafe.atolye@gmail.com, programlardaki değişiklikler için www.gitarcafe.com ya da www.myspace.com/gitarcafe adreslerine bakabilirsiniz. Rezervasyon: 0216 348 6055 (Her gün 15.00-20.00) İletişim: gitarcafe@gmail.com

Gitarcafe Mart 2011 Programı

4 Mart 2011 Cuma – 21.00
Okay Özdağ
Klasik Gitar Dinletisi
Giriş: 15 TL

5 Mart 2011 Cumartesi – 21.00
Islak Köpek
Şevket Akıncı (akustik gitar), Korhan Erel (bilgisayar, melodika), Gülşah Erol (viyolonsel), Giray Gürkal (elektrik gitar), Robert Reigle (tenor saksofon), Volkan Terzioğlu (tenor saksofon) Giriş: 20 TL

6 Mart 2011 Pazar – 21.00
Solo Bas Gitar
Kamil Erdem
Giriş: 20 TL

7 Mart 2011 Pazartesi– 21.00
Sert Sessizler
Sumru Ağıryürüyen (ses), Anıl Eraslan (viyolonsel)
&
Yedi
Baran Göksu - Umut Çetin (bilgisayarlar) Konuk: Anıl Eraslan
Giriş: 15 TL

8 Mart 2011 Salı – 21.00
Mor Sahne
Ayşe Tütüncü (piyano, ses), Ayşenur Kolivar (ses), İlknur Yakupoğlu (ses, kemençe), Sıla Gerbağa (flüt), Sumru Ağıryürüyen (ses)
Giriş: 20 TL

11 Mart 2011 Cuma – 21.00
Sen ve Ben Şarkıları
Kutad Alptürkan
Giriş: 15 TL

12 Mart 2011 Cumartesi – 21.00
Judith Utz - Cem Çeliksırt
Şan – Gitar Resitali
Giriş: 15 TL

18 Mart 2011 Cuma– 21.00
Gündüze Geceye Özlem
Ömer Özgeç – Güneş Özgeç
Giriş: 25 TL

19 Mart 2011 Cumartesi – 21.00
Helesa
Giriş: 25 TL

25 Mart 2011 Cuma – 21.00
Balkanlardan Anadolu’ya – I
Muammer Ketencoğlu – Selda Uzuntaş Koçak
Giriş: 20 TL

26 Mart 2011 Cumartesi – 21.00
Tatva Ensemble
Mübin Dünen (ney, santur, cura, vokal), Murat Koç (bas gitar, gitar, vokal), Özgür Gürbüz (kanun, vokal), Özden Terzi (perküsyon), Eyüp Can (perküsyon)
Giriş: 20 TL

27 Mart 2011 Pazar – 21.00
Carlo Domeniconi
Giriş: 25 TL

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT