Gitarcafe’de Ocak Şenliği

Tarihler: 29 Ocak 2011 Cumartesi ~ 30 Ocak 2011 Pazar - Saat: 21:00

Yer: Gitarcafe

Ücret: 15.00 - 20,00 - 25.00 TL

Nereden Alınır: Gitarcafe

Adres: Caferağa Mah. Sakızgülü Sok. Toranto Apt. No: 7/1 Kadıköy / İstanbul Kadıköy İstanbul

Telefon: 0216 348 60 55

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Oca 29, 2011 ~ Oca 30, 2011

Kadıköylü Gitarcafe, müziğin farklı türlerini ve farklı ülkelerden müzisyenleri kapsayan şenlik tadında bir programla 2011’e adım atıyor. Berlin’de yaşayan İtalyan besteci-gitarist Carlo Domeniconi konser ve atölye çalışmasıyla yine Gitarcafe’de. Vengerov, Rostropoviç, Fazıl Say, İngiliz Oda Orkestrası gibi klasik müziğin ustalarıyla konserler vermekte olan keman sanatçısı Özcan Ulucan ise ilk kez Gitarcafe’ye konuk oluyor. Dünyaca ünlü sanatçının Gitarcafe için hazırladığı ve polifonik benzerlikleri olan eserlerden oluşan repertuar, Bach, Paganini ve Ysaÿe’nin besteleri ile Anadolu’dan ezgileri kapsıyor. Ayın klasik müzik konserlerinden bir diğeri de, hem solo hem de oda müziği ve orkestra konserleri veren gitarist Sevcan Tahtacı ile flütist Koza Ünal’ın kurdukları Gitar & Flüt adlı ikiliden. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda yüksek lisans öğrencisi olan genç sanatçılar Sor, Fauré, Piazzolla’nın eserlerini seslendirecekler.

Bu ay Berlin’den bir başka konuk daha var: Doğaçlama müzik ve özgür caz eksenli İnternet plak şirketi re:konstruKt`un davetlisi olarak Meksikalı müzisyen Julian Bonequi, özgür doğaçlama sahnesinin önde gelen isimlerinden Volkan Terzioğlu (Islak Köpek), Umut Çağlar (Konstrukt) ve Mike Hays ile bir doğaçlama performans gerçekleştiriyor.

Tüm coğrafyaların müziğine kulak vererek, kendi beste ve düzenlemelerini seslendiren “eşliksiz koro, eşlikli solistler topluluğu” Nâzım Kumpanya, Gitarcafe’ye ilk kez konuk oluyor. Ülke içinde ve dışında birçok konser veren ve hem profesyonel hem de amatör müzisyenlerden oluşan kumpanyanın ses eğitmeni, akademisyen-müzisyen Şebnem Ünal, şefi piyanist Volkan Akkoç. Kumpanya, Nâzım Hikmet Kültür Merkezi’nin çağrısıyla 2007’de kuruldu.

Şimdiye kadar belli başlı festivallerde farklı gruplarıyla yer alan gitarist-besteci Yurdal Çağlar’ın triosu, karşılıklı iletişime dayanan ve anın çağrışımlarına göre değişkenlik gösteren ritmik ve enerjik bir müzik üretimini benimsiyor. Yerli yabancı müzisyenlerle verdiği konserler ve kendine has tarzıyla dikkat çeken gitaristlerimizden Bilal Karaman, yeni albümünde yer alan ve ağırlıklı olarak modal, melodik motifler, modern armoniler ve doğaçlamaları sıkça kullandığı bestelerini seslendiriyor. İlk albümünün kayıtlarını yeni tamamlayan Mabel Matiz, uzun süredir İnternet üzerinden yayınladığı şarkılarını, İstanbul’daki ilk resmi performans akşamında, Gitarcafe’de sevenleriyle paylaşıyor.

Ocak ayında Anadolu’nun sesine ayrılan konserlerden ilkinde, kendine has tarzıyla adını duyuran bağlama ve ses sanatçımız Erdem Şimşek ve Ketencoğlu’nun Kadın Sesleri ve Balkan Yolculuğu çalışmalarından da tanıdığımız ses sanatçısı Selda Koçak Uzuntaş yer alıyor. Ayşenur Kolivar’ın evsahipliğindeki Karadeniz sahnesinde ise bu ay, Trabzon müziğinden seçkin bir repertuar sunacak olan genç kemençe üstadlarından Tahsin Terzi ve Çaykaralı müzisyen Cengiz Selimoğlu var. Selimoğlu, yönetmenliğini Terzi`nin yaptığı ilk albümü “Ortanca”daki başarısıyla nice güzel çalışmalara imza atacağını müjdeledi. Ayrıca, Karadeniz müziğinin çok özel gruplarından Helesa da bu ay Gitarcafe’de.

Rezervasyon: 0216 348 60 55 (Her gün 15.00-20.00) İletişim: gitarcafe@gmail.com

Gitarcafe Ocak 2011 Programı:

21 Ocak 2011 Cuma – 21.00
NÂZIM KUMPANYA
Şef ve piyanist: Volkan Akkoç, Sopranolar: Şebnem Ünal, Evren Hurşit, Nevra Yapıcı, Cansu
Aslan, Altolar: Nimet Çakıcı, Duygu Ersan, Ece Şeşen, Zerrin Mete, Cansın H. Bayrak,
Tenorlar: Muratcan Atam, Özgür Ay, Kemal Akdoğan, Ozan Baysal, Baslar: Emre Orhon, Öcal Öcalan, K. Uğur Güler
Giriş: 15 TL

22 Ocak 2011 Cumartesi – 21.00
YURDAL ÇAĞLAR TRİO
Yurdal Çağlar (gitar), Volkan Topakoğlu (bas), Erdem Göymen (davul)
Giriş: 20 TL

29 Ocak 2011 Cumartesi – 21.00
HELESA
Giriş: 20 TL

30 Ocak 2011 Pazar – 21.00
CARLO DOMENICONI
Giriş: 25 TL

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT