Göksel Baktagir-Doğu Rüzgarı Konser

Tarihler: 05 Mayıs 2017 Cuma ~ 05 Mayıs 2017 Cuma 05 Mayıs 2017 20:30

Yer: Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Evi

Ücret: 1. Kategori - 50.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr May 5, 2017 ~ May 5, 2017
Göksel Baktagir-Doğu Rüzgarı Konseri, Alzheimer Vakfı yararına 5 Mayıs'ta Şişli Belediyesi Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Evi Sahnesi'nde gerçekleşecek.

Doğunun engin titreşimlerinde yedi perdenin ruhlara uzanan şifreleri gizlidir.Enstrümanların tınıları, notaların ardındaki derinliği fısıldar. Sazende gönlünü tellere teslim eder ve yürekler musikiyle coşar.

Doğu Rüzgarı Projesi ,Orta Asya’dan Anadolu’ya uzanan engin kültürün ilham dolu titreşimlerinin buluşmasıdır.
İpek yolu üzerinde ilmek ilmek işlenmiş derin izlerin yansımasıdır.

Göksel Baktagir’in “Göç” adlı Türklerin orta Asya’dan göçünü tasvir eden bestesiyle başlayan ve Doğuyu kucaklayan tınılarla yapılan bir yolculuktur “Doğu Rüzgarı”...

2000 yılında albüm olarak Müzikseverlerle buluşan “Doğu Rüzgarı” albümü o yıl ,Türkiye Yazarlar Birliği tarafından (yılın müzik albümü) seçilmiştir.

Göksel Baktagir’in “Doğu Rüzgarı” projesi, Doğu’nun kalbine dokunan tınılarla örülmüş bir sihirli halı üzerinde benzersiz bir yolculuktur. Günümüzün en önemli kanun icracılarından biri ve aynı zamanda çok verimli bir besteci ve usta bir eğitimci olan Baktagir, yeni teknikler keşfedip, sazının ufkunu genişleterek, farklı alanlardan birçok dünya müzisyeniyle ortak projelerde yer almıştır. İyi bilinen birçok bestesinin yanı sıra, ud üstadı Yurdal Tokcan ile düzenleyip icra ettikleri ‘Azeri’ adlı eseri, “Tutku: Hz. İsa’nın Çilesi” adlı filmin müzikleri arasında yer almıştır (2004). Aynı yıl sanatçıya, Avrupa Kültür Vakfı tarafından kültür ödülüverilmiştir. Toplumların birbirlerinden etkilenmeleri kuşkusuz kültürel ilişkiler yoluyla geçekleşmektedir, kültürler arası kaynaştırıcı ve birleştirici önemli unsurlardan biri de müziktir. Doğu Rüzgarı projesi ile ortak kültürel renklerin harmanlanacağı sesler dünyasında gönüllere müzik yolculuğu yapılacaktır.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT