Gülcan Altan

Tarihler: 25 Mayıs 2013 Cumartesi ~ 25 Mayıs 2013 Cumartesi 22:00

Yer: Mask Live Music Club

Ücret: 28.50 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları, www.biletix.com, mekan gişe

Adres: İstiklal Caddesi Bekar Sokak No: 10 Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 244 12 38 - 0530 766 99 78

Web: http://http://www.masklive.net

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr May 25, 2013 ~ May 25, 2013

“Kafkasya’nın mitolojisinin ve Anadolu Medeniyetlerinin anlatıcısı” Gülcan Altan 25 Mayıs Cumartesi Mask’ta

Gülcan Altan, bugüne kadar Türkiye’de ve dünyada verdiği konserlerinde, bir çok dilde söylediği şarkıları, köklerinden gelen Kafkas enerjisi, Akdeniz kültürü ve aldığı Türk Müziği eğitimiyle harmanlıyor.Müzik dünyasında farklı bir soluk olarak yer almaya devam ediyor.

İstanbul Samatya’da çok kültürlü ve dilli bir semtte dünyaya geldi. Çocukluğu bu çok kültürlülük içinde geçti.Türkler,Ermeniler,Rumlar,Süryaniler,Yahudiler arasında büyüdü. Köken olarak Çerkes’dir. Lise yıllarında amatör olarak başladığı müzik hayatını Trakya Üniversitesi’nde işletme eğitimi alırken profesyonel olarak sürdürmeye başladı. 2001 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarına dereceyle girdi ve birincilikle bitirdi. Etnik ve Dünya müziği ile ilgili çalışmalarına konservatuar yıllarında başladı ve geliştirdi. Konser Repertuarında bu yüzden bir çok dilde söylediği şarkılar vardır.Gitar, Klasik Türk Müziği Kemençesi ve Diatonik Akordeon çalıyor. 2005 yılında Master eğitimini Yeditepe Üniversitesi’nde Müzik Eğitmenliği üzerine yaptı. 2008 yılında “Gülümser” isimli ilk Türkçe albümü yayınlandı.Albümünde Türkiye’nin en önemli bestecilerinden Vedat Sakman’ın şarkılarını yorumladı. 2010 yılında çıkan ve 10 dilde 10 şarkı “Anlat” isimli etnik albümün ilk şarkısı olan Dann’er Sip’o isimli Çerkezce şarkıyı söyledi.Böylece İstanbul caddelerinde ilk kez Çerskesce bir şarkı çalınmaya başlamış oldu.. 2008 yılında Atina’da İstanbul Nazım Kumpanya Korosu ile bir konser verdi. 2009 Yılında İspanya nın Bask bölgesinde kendi bestesi olan Çerkezce bir ağıtla Bask Dil Akademisinde konser verdi. 2008 yılında Kuzey Kafkasya Adigey Cumhuriyeti Maykop Müzik Festivali’nde Türkiye’de derlediği iki şarkıyı seslendirdi. 2009 Yılında İsviçre’de Bedensel engellilerin en önemli okullarından biri olan Foyer Handicap’da bir yardım konseri verdi. 2009 yılında Küba’lı ünlü müzisyen Gerardo Alfonso ile birlikte İstanbul’da konser verdi. 2009 yılında Adigey Cumhuriyeti ve Abhazya da ,Adige ve Abhaz müzikleri ile ilgili çalışmalar yaptı. 2011 yılında Adigece ve Abhazca şarkıların yer aldığı “Gunef” albümü çıktı. Çerkeslerin 147 yıldır yaşadığı Anadolu topraklarında satış listelerinde ilk sıralara çıkan ilk Çerkesçe albüm olması önemlidir. Ayrıca bu topraklarda Profesyonel olarak var olan ilk kadın sanatçıdır.

2012 yılında İspanya’nın Bilbao şehrinde Bask ve Türk Konsoloslarının da hazır bulunduğu resepsiyonda bir konser verdi. 2012 yılında Almanya’nın Stuttgart şehrinde Liederhalle’de bir konser verdi.

- Etkinlikte 18 yaş sınırı vardır.

Gülcan Altan

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT