Hesperion XXI - Jordi Savall

Tarihler: 11 Haziran 2013 Salı ~ 11 Haziran 2013 Salı 20:00

Yer: Aya İrini Müzesi

Ücret: Balkon - 325.00 TL (Tam) 1. Kategori - 220.00 TL (Tam) 2. Kategori - 165.00 TL (Tam) 3. Kategori - 112.00 TL (Tam) 4. Kategori - 34.00 TL (Öğrenci)

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Aya İrini Müzesi gişe

Adres: Topkapı Sarayı 1. Avlu Sultanahmet Fatih İstanbul

Telefon: 0212 528 45 00

Faks: 0212 512 54 74

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Haz 11, 2013 ~ Haz 11, 2013

Hayatın Evreleri
Hèsperıon XXI & Jordi Savall
11.06.2013
Aya İrini Müzesi

Hespèrion XXI
Jordi Savall:Rebap, Vielle, Şef 
Marc Mauillon: Vokaller 
Lior Elmaleh: Vokaller 
Gürsoy Dinçer: Vokaller 
Irini Derebet: Vokaller 
Pierre Hamon: Ney
Nedyalko Nedyalkov: Kaval
Hakan Güngör: Kanun 
Yurdal Tokcan: Ud 
Haïg Sarıkouyoumdjian: Duduk
Yair Dalal: Ud 
Driss El Maloumi: Ud 
Dimitri Psonis Santur, Morisca
David Mayoral: Vurmalı Çalgılar 
Konsept: Montserrat Figueras

“Balkan Halkları Mozaiğinde Hayatın Döngüleri”

Giriş: Evrenin Yaratılışı
1. Doğum, bebeklik ve bahar Birth, infancy and spring
2. Gençlik, öğrenme ve ergenlik 
3. Aşk, karşılaşma 
4. Evlilik, aile 
5. İş, olgunlaşma ve sürgün 
6. Tecrübe, bilgelik
7. Maneviyat, ölüm
Postlüd

Doğuyoruz, büyüyoruz, yaş alıyoruz ve yitip gidiyoruz... Gerçekten yitip gidiyor muyuz, yoksa deneyimlerimiz zamana iz mi bırakıyor? İstanbul Müzik Festivali, “Zaman ve Değişim” temasını işlediği 41. yılında, bu konsept üzerine özel tasarlanmış bir program sunuyor. Konseptini iki yıl önce hayata gözlerini yuman Montserrat Figueras’ın tasarladığı bir programla, 2008 yılında festivalin Yaşam Boyu Başarı Ödülü’nü alan Jordi Savall kurucusu olduğu Hespèrion XXI ile festivalde... Hayat döngüsünün farklı evrelerine dair şarkılar, kutlamalar ve ağıtları ele alan, Balkanlar’ın son derece zengin müzikal ve sözel mozaiğinden beslenerek kurgulanan konser, festivalin kaçırılmaması gereken etkinliklerinden. Erken dönem müziğinin süper starı olarak tanımlanan, kurduğu üç müzik topluluğuyla da istisnai bir yere sahip olan Savall, tarihi müziğin günümüzde yeniden değerlenmesinin de başaktörleri arasında yer alıyor. Hespèrion XXI ise üyelerinin enerjisi ve tutkulu uğraşısı sayesinde Avrupa’nın müzik geleneklerinin cevherini keşfedip çıkaran, duygu ve güzellik dünyasını paylaşmasındaki samimiyeti ve dolaysızlığıyla tanınan bir topluluk. Jordi Savall ve Hespèrion XXI, çokkültürlü Balkanlar coğrafyasının müziğinde, kaynağından sonuna kadar hayatın tüm döngülerine odaklanıyor; güzellikleri ve ruhanilikleri ile büyüleyici müzikal gelenekleri keşfe çıkıyor.

- Siyah, Beyaz, Kırmızı Lale Kart üyelerine 2 bilet limiti vardır.- Sarı Lale Kart  üyelerine 1 bilet limiti vardır.
- Konsere geç gelen izleyiciler, sadece ilk alkış esnasında içeri alınır. İlk alkışı kaçıran izleyiciler konser arasını beklemek zorundadır. Ara olmayan konserlerde geç gelen izleyiciler salona alınmayacaktır.
- Konser sırasında kamera, fotoğraf makinesi, cep telefonu ve her türlü kayıt cihazı ile kayıt yapılması yasaktır.
- Konserlere 7 yaşından küçük çocukların getirilmemesi rica olunur. 7 yaş ve üzeri çocuklar için bilet alınması gerekmektedir.
- Satın alınan biletler, konserin iptali veya tarih değişikliği olması dışında değiştirilemez veya iade edilemez. İptal veya tarih değişikliği sonucunda yapılacak iade ve değiştirme işlemleri değişiklik duyurusunda belirtilen tarihe kadar gerçekleştirilmelidir.
- Elde olmayan nedenlerle konser mekânlarında değişiklik olabilir. Festival yönetimi, yeni mekânda izleyicilerimizin bilet numaralarına en yakın yeri temin edecek bir oturma planı hazırlayacaktır. Mekân değişikliği nedeniyle satın alınan biletler iade edilmez.
- Elde olmayan nedenlerden ötürü konser programlarında değişiklik yapılabilir. Program değişikliği nedeniyle satın alınan biletler iade edilmez.
- Tüm konser mekânlarında sağlık ekibi ve ambulans bulunmaktadır.

Hesperion XXI - Jordi Savall

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT