İki Usta Bir Yöre

Tarihler: 29 Nisan 2015 Çarşamba ~ 29 Nisan 2015 Çarşamba 20:00

Yer: CRR Konser Salonu

Ücret: 1. Kategori - 53.50 TL 2. Kategori - 38.50 TL 3. Kategori - 28.50 TL 60 yaş üstü bileti - 13.50 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: Darülbedayi Caddesi Harbiye 80200 Şişli İstanbul

Telefon: 0212 232 98 30

Faks: 0212 231 54 97

Web: http://http://www.crrks.com

E Posta: info@crrks.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Nis 29, 2015 ~ Nis 29, 2015

"İki Usta Bir Yöre" etkinlikleri çerçevesinde ozanlar şehri Sivas'ın yetiştirmiş olduğu iki önemli şahsiyet Aşık Veysel ve Muzaffer Sarısözen, 29 Nisan'da CRR Konser Salonu'nda anılıyor.

Genel sanat yönetmeni: Ozan Binici
Hazırlayan, yöneten: Cihangir Terzi
Söyleşi konuşmacıları: Yücel Paşmakçı, Cengiz Özkan, Cihangir Terzi
Program sunucusu: Başak İkiz
Solistler: Mehmet Erenler, Nida Ateş, Cengiz Özkan, Çetin Akdeniz, Tolga Sağ, Deniz Güneş, Mercan Erzincan, Seval Eroğlu, Erhan Uslu, Özge Çam, Elif Buse Doğan, Hüseyin Ceylan

Ozanlık geleneğinin son asırdaki sembolü haline gelmiş değeridir Şarkışlalı Aşık Veysel Şatıroğlu... Bakıp da göremeyen milyonlarca insana inat gönül gözü açık aydın ve mütevazı bir cumhuriyet insanıdır. Sazının tınısı sözünün mânası halen kulaklarda yankılanan bilge bir ozandır.

Cumhuriyet sonrası yürütülen geniş çaplı resmi derleme seferberliklerinde zamanın önemli müzik adamlarının oluşturduğu heyetlerin içerisinde binlerce ezginin derlenmesi ve yüzlerce ezginin notaya alınarak repertuvara kazandırılmasına bir ömür adamış müzik adamıdır Muzaffer Sarısözen. Radyo çatısı altında halk müziği sanatçılarının yetiştirilmesi ve türkülerimizin koro/solo sunumlarla radyo programlarından yayınlanması ve yurt sathında tanıtılması adına büyük hizmetler vermiş bir halk müziği önderidir. Elinde mızrap ve kalem, dilinde türküler, yüreğinde memleket olan yılmaz bir halk müziği cengaveridir.

Cemal Reşit Rey Konser salonu yönetimince devam ettirilen "İki Usta Bir Yöre" etkinlikleri çerçevesinde ozanlar şehri Sivas'ın yetiştirmiş olduğu iki önemli şahsiyetin eserleri ve çalışmalarına yönelik söyleşi ve konserden oluşan iki etkinlik ardışık olarak icra edilecek. Söyleşi köşesinde yılların hocası Sayın Yücel Paşmakçı, Sarısözen'in öğrencisi olarak radyo yıllarındaki yaşanmışlıklara dair hatıralara değinecek ve Sarısözen hakkındaki duygu ve düşüncelerini dile getirecek. Sanatçı Sayın Cengiz Özkan ise özellikle çalış ve okuyuş tarzını iyi analiz ederek eserlerini yorumladığı Aşık Veysel'in üslûbu üzerine kritikler yapacak.

Etkinliğin konser bölümünde üç ayrı kuşaktan bir araya gelen çok değerli ve yetenekli sanatçıların sahne alacak ve Aşık Veysel'in esreleri ile Muzaffer Sarısözen'in derleyerek TRT repertuvarına kazandırdığı türküleri seslendirecekler. Çalıp söyleme geleneğini devam ettiren sanatçılarımız, kendi üslupları ve yorumları ile iki ustanın günümüze aktardığı yöresel müzik kültürümüzün farklı renklerini yansıtan memleket havalarımızı resmedecekler. Mikrofon başına geçecek sanatçıların ortak yanı, özellikle ata sazımız olan bağlamayı icra ediyor olmalarıdır.

- Konser başladıktan sonra salona izleyici alınmayacaktır.
- 7 yaşından küçük çocuklar etkinliğe alınmamaktadır. 7 yaş ve üzeri bilete tabidir.
- Sınırlı sayıda öğrenci biletleri CRR gişesinden satılmaktadır.

İki Usta Bir Yöre

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT