İncesaz: Kalbimdeki Deniz

Tarihler: 29 Mayıs 2009 Cuma ~ 29 Mayıs 2009 Cuma - Saat: 20:30

Yer: Caddebostan Kültür Merkezi

Ücret: 23,00 TL - 28,50 TL - 39,50 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00, Biletix Satış Noktaları, www.biletix.com ve Caddebostan Kültür Merkezi

Adres: Haldun Taner Sok. No:11 Caddebostan Adalar İstanbul

Telefon: 0216 467 25 68

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr May 29, 2009 ~ May 29, 2009
Kendine özgü müziğiyle, ilk yıllarda müzik marketlerin hangi başlık altında sınıflayacağını bilemedikleri İncesaz, geçen on iki yıl içinde kendi tarzını oluşturdu ve dinleyicisini buldu. Toplumun her yaş ve kesiminin beğenisini kazanırken, aynı zamanda tüm dünyada ilgi gördü. İncesaz bir yandan geleneksel müziğimizin makam, ezgi, ritm ve tınılarını, klasik kemençe, tanbur ve kanun sazlarının icra tavırlarını korurken, diğer yandan da evrensel armoni, ezgi, ritm ve tınıları müziğine kattı.

İncesaz müziğini üretirken, yüzyıllardır tartışılan “doğu – batı sentezi” parantezine sıkışıp kalmadı. Kendi müzikal ifadesi için doğru bulduğu evrensel müzik dilinin çoğu unsurunu kullanarak, sözünü olabilecek en özgür biçimde söylemeyi seçti.

Yeni albümü “Kalbimdeki Deniz”i mart ayında yayınlayan İncesaz, yeni şarkıları ve enstrümantal eserleriyle seyircisinin karşısına çıkıyor.

Dilek Türkan: solist
Bora Ebeoğlu: solist
Derya Türkan: klasik Kemençe
Murat Aydemir: tanbur
Taner Sayacıoğlu: kanun
Cengiz Onural: gitar
Akın Aral: bas gitar
Türker Çolak: vurmalı çalgılar

İncesaz: Kalbimdeki Deniz

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT