İnci Çayırlı: Hayatımın Müzikleri

Tarihler: 09 Mart 2011 Çarşamba ~ 09 Mart 2011 Çarşamba - Saat: 20:00

Yer: Cemal Reşit Rey Konser Salonu

Ücret: 1. Kategori: 28,50 TL - 2. Kategori: 23,00 TL - 3. Kategori: 17,00 TL - 4. Kategori: 12,00 TL

Nereden Alınır: Biletix.com, Biletix Gişeleri, Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00, CRR Gişe

Adres: Darülbedayi Cad. Harbiye, Şişli İstanbul Adalar İstanbul

Telefon: 0212 232 98 30

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mar 9, 2011 ~ Mar 9, 2011

İnci Çayırlı bu konserde yılların birikimi olan müzikal hayatına yer verecek. Türk Müziğinden, Batı Müziği’ne oradan halk müziğine uzanan engin müzik birikiminden eserleri seslendirecek sanatçı, bu özel konserinde müziğe başladığı günden, bu ana kadar icra ettiği tüm müzik türlerinden örnekleri sevenleriyle buluşturacak.

İnci Çayırlı, Çamlıca Kız Lisesi’ni bitirdikten sonra dayısı, bestekâr Fahri Kopuz’un teşviki ile müziğe başladı ve İstanbul Belediye Konservatuarına girdi. Öğrenci iken, Sadi Yaver Ataman’ın yönettiği konservatuarın Folklor Tatbikat Topluluğunda çalıştı.

Konservatuar Türk Musikisi İcra Heyetinde ve Münir Nurettin Selçuk’un özel korosunda uzun yıllar görev aldı. İstanbul Radyosu’nda solist ve koro şefi olarak çalıştı. Küçük Koro’yu ve Kadınlar Topluluğunu yönetti.

Almanya, Fransa, İsviçre, Hollanda, Azerbeycan, Romanya, Eski Yugoslavya, S.S.C.B., Kıbrıs, Japonya ve Başkırdistan’da konserler verdi. Çok sayıda plak yaptı. Bir ara hafif müzik alanında da çalışan sanatçı, bu dalda bir altın plak aldı. 1977 yılından itibaren aralıklarla İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı’nda öğretim görevlisi olarak çalıştı ve çok sayıda öğrenci yetiştirdi. 1977-1985 yılları arasında İTÜ Türk Müziği Korosu’nu yönetti.

1988’den başlayarak İTÜ mezunları Türk Müziği Topluluğu Korosu’nun genel sanat yönetmenliğini üstlendi. 1990 yılında Kültür Bakanlığı Bursa Devlet Klasik Türk Müziği Korosu’nun kurucu şefliğine getirilen sanatçı, 1995 yılında bu görevinden istifa etti. 1998 yılında “Devlet Sanatçısı” ünvanını aldı.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT