İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası

Tarihler: 27 Ocak 2010 Çarşamba ~ 27 Ocak 2010 Çarşamba - Saat: 20:00

Yer: CRR Konser Salonu

Ücret: 1. Kategori: 14,00 TL , . Kategori: 13,00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00, Biletix Satış Noktaları, www.biletix.com ve CRR Gişe

Adres: Darülbedayi Cad. Harbiye Harbiye İstanbul

Telefon: 212 231 54 97

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Oca 27, 2010 ~ Oca 27, 2010

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası, 1989 yılında, Bakanlar Kurulu`nun onayladığı 41 kişilik kadro ile Sn. Ekrem Tekeşin tarafından kurulmuştur. İstanbul Belediye Konservatuarı’nın İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü’ne bağlanması neticesinde, bu kurumda Belediyenin sanatsal faaliyetlerini yürüten Şehir Armoni Orkestrası yerine, kentimize yeni bir Orkestra ve Bando kurma zorunluluğu doğmuştu.

Kent Orkestrası uluslararası değer taşıyan çok sesli müzik eserleri ile Türk bestecilerine ait çok sesli müzik eserlerinin (Çok sesli klasik Batı müziği, çok sesli klasik Türk müziği eserleri) seslendirilmesi, yerli ve yabancı popüler müzik (popüler Türk müziği, özgün orkestraya göre düzenlenmiş Halk müziği, Film müzikleri, Pop, Jazz, Funk, Blues) kültürünün tanıtılmasına, sanat çalışmalarını konserler yolu ile halka sunmak, şenlik, kutlama, anma, okul konserleri, protokol ve benzeri kültürel organizasyonlarda, yurt içi ve yurt dışı turnelerde sanatsal etkinliklere katılmakla görevli ve sorumludur.

Şef: Kamil Coşkun

1958 İstanbul doğumlu. Profesyonel müzik yaşamına 1977 senesinde başladı. Armoni, orkestrasyon dersleri aldı.Yurt içinde birçok sanatçıya eşlik etti. 1989 yılında Kent Orkestrası’na gitar sanatçısı olarak girdi. 1992-1996 yıllarında şef yardımcılığı, 1997-2002 yıllarında orkestra şefliği yaptı. 2007 senesinde tekrar şefliğe getirildi. Halen bu görevini sürdürüyor.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT