İstanbul'da Pazar Konserleri

İstanbul'da Pazar Konserleri

Tarihler: 15 Ocak 2017 Pazar ~ 15 Ocak 2017 Pazar 15 Ocak 2017 14:00

Yer: CRR Konser Salonu

Ücret: - Tam 28.50 TL İndirimli 18.50 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: Darülbedayi Caddesi Harbiye 80200 Şişli İstanbul

Telefon: 0212 232 98 30

Faks: 0212 231 54 97

Web: http://www.crrkonsersalonu.org/

E Posta: info@crrkonsersalonu.org

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Oca 15, 2017 ~ Oca 15, 2017
İstanbul’da Pazar Konserleri İclal Akkaplan ile devam ediyor.

Bir konser geleneğini tekrar yaşatmaya başlayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, “İstanbul’da Pazar Konserleri” başlığı altında sanatseverleri ülkemizin önde gelen sanatçılarıyla buluşturuyor. Gündüz gerçekleşen konserlerin bu ayki ilk konuğu İclal Akkaplan.

Mardinli bir baba ile Sivaslı bir annenin çocuğu olan İclâl Akkaplan, öğretmen olan bir ailenin ortanca çocuğu olarak Mardin’in Tuhup köyünde doğmuştur.Yörenin özelliği olarak yedi yaşına kadar üç lisan konuşarak büyümüştür. Öğretmen ailenin Kütahya’dan İstanbul’a tayin olmasıyla yaşamına İstanbul’da devam etmiştir. İlk orta ve lise öğrenimini İstanbul Bakırköy’de
tamamlayıp,İstanbul Belediye Konservatuvarı’na dört yıl devam etmiş, Melâhat Pars, Süheylâ Altmışdört, Şefik Gürmeriç, Nâime Batanay gibi değerli öğretmenlerden dersler almıştır. O sırada TRT Ankara Radyosu’nun Türkiye çapında açtığı çok sesli koro sınavını binlerce kişi içinden kazanıp mezzo soprano olarak Ankara Radyosunda resmen kadroya geçmiştir. Ama bir tesâdüf sonucu, Mehmet Erenler ve Mustafa Özgül’ün kendisini radyoda dinlemesiyle, Türk halk müziğine geçmesi için solist teklifi olmuş, özel solist sınavını kazanarak, çok sesli korodan Türk halk müziğine transfer olmuş ve radyo mikrofonlarında okumaya başlamıştır. 

Her yöreyi okuyan sanatçı, özellikle Azerbaycan ve Kerkük yöresi türküleriyle yurt içi ve yurt dışında sevilip sayılmıştır. Başta ABD olmak üzere, Fransa, Kıbrıs, Bahreyn, Suriye, Yugoslavya, Yunanistan, Azerbaycan, Almanya Danimarka ve daha birçok ülkede konser ve TV programları yapmıştır. Sivas, Yozgat, Azerbaycan ve Kerkük yörelerinden derlemeler yaparak radyo repartuvarına türküler kazandırmıştır. Sanatçı sınavlarında jüri üyeliği yapmış birçok sahne ve gazino tekliflerine rağmen, mütevâzi yaşamı ve TRT Radyo ve Televizyonlarında çalışmayı tercih etmiş ve yaşamı ikinci evim dediği İstanbul Radyosu'nda geçmiştir.

- Konser başladıktan sonra gelen misafirler balkon kısmına alınacaktır.- 7 yaş ve üzeri bilete tabidir. 7 yaş altı salona alınmaz.- İndirimli Biletler: Öğrenci, Öğretmen, Basın Kartı Sahipleri, Engelliler, Yaşlılar, Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT