İz Bırakan Ezgiler - Oda Orkestrası

Tarihler: 28 Şubat 2019 Perşembe ~ 28 Şubat 2019 Perşembe 28 Şubat 2019 20:00

Yer: CRR Konser Salonu

Ücret: - Tam 36.50 TL İndirimli 26.50 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: Darülbedayi Caddesi Harbiye 80200 Şişli İstanbul

Telefon: 0212 232 98 30

Faks: 0212 231 54 97

Web: http://www.crrkonsersalonu.org/

E Posta: info@crrkonsersalonu.org

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Şub 28, 2019 ~ Şub 28, 2019
Ali Tolga Demirtaş şefliğinde gerçekleşecek olan İz Bırakan Ezgiler konseri, CRR Sahnesi’nde...

Şef
: Ali Tolga Demirtaş
Solistler: Aykut Kuşkaya, Bekir Ünlüataer, Ender Doğan, Eşref Ziya, Mustafa Cihat, Mustafa Demirci, Murat Kekilli, Onur Şan, 
Taner Yüncüoğlu, Yusuf Güney

"Bireysel ve toplumsal konuları dert edinen ve mazlum feryatlarını müziğin gücü ile kitlelere ulaştırmaya çalışan, bir nesli yoğuran gönül erlerinin oluşturduğu nağmeler… “Ezgi“ olarak belleklerde yer bulan bu nağmeler; birbirinden değerli sanatçı ve ozanların sesinden CRR Sahnesi’nde…Biz kısık seslerdik.

Yoktan da vardan da ötede, bir "Var" vardır dediğimiz günlerdi. Uçurumlardan geçtik. Keskin kavisler çizdik. "Yenilgi yenilgi büyüyen bir zafer vardır" dedik. Severken dürüst sevdik; içten pazarlıksız... Ümitli ve sevdalıydık. Birdik; diriydik; kardeştik. Çok şarkıya özenip söylenecek mısralar vardı. Adına "Ezgi" dedik. Dünden yarınadır ezgilerimiz. Davamızın alfabesi, Hakk'a aşkın ifadesi, Peygamberin ümmetine sevdası, Filistin'in çığlığı, Esma'nın şehadeti, İslam coğrafyasının yakarışıdır ezgilerimiz! Bugün yine aynı davanın aşkıyla, yanmak ve yakılmak için vardır; Gençlerimizle daim kalacaktır. Henüz doğmamış bir çocuğun açlığı, dünlerin dipdiri heyecanı, hep daim aşk ile yine aynı sevda şarkısındayız. Otuz yıldır solukladığımız bu ezgiler, çöplükte gül yetiştirilen zamanların şimdilerde yetişmiş çiçeklerine armağandır. Yunus'un diliyle; "Dostun evi gönüllerdir, gönüller yapmaya geldik."

Unutulmayan ezgilerimize yorumlarıyla iştirak edecek sanatçılarla birlikte dönemin tanıklarını ve herkesi CRR’ye bekliyoruz."

Ali Tolga Demirtaş (Şef)
Ankara Radyosu'nun açmış olduğu sınavla TRT Ankara Çocuk Korosu'nu 1.'likle kazanarak, bu okulda müzik için gerekli olan çeşitli temel bilgiler edindi. Bir taraftan batı müziği eğitimi alırken diğer yandan, babasıyla Klasik Türk Müziği 'nde nazariyat, usül ve repertuvar çalışmalarında bulundu. İzmir Radyosu Klasik Türk Müziği Gençlik Korosu'nda keman sanatçısı olarak çalıştı.

Piyano çalışmalarının yanı sıra 17 yaşına kadar, kompozisyon, orkestra şefliği, koro şefliği, orkestrasyon, teori, solfej gibi birçok alanda çalışmalarda bulunurken, şu ana kadar çalışmış olduğu klasik müzikten farklı olarak diğer stillerle de ilgilenmeye başlarken, caz ve türevlerinde usta bir müzisyen olan trompetçi Yavuz Darıdere ile çalışmaya başladı. Bu dönemde; aranje, kompozisyon, orkestra şefliği ve müzik direktörlüğü alanlarında çeşitli çalışmalarında bulunurken, Türk müziğinden batı müziğine kadar birçok müzik türünde birçok insanla aynı sahneyi paylaştı. O dönemde Tuna Ötenel ve Janusz Szprot ile çalıştı.

2007 yılından beri akademik olarak CODARTS Rotterdam Konservatuvarı'nda Kriss Goessens, Johan Clement, Jos van Clef ve Rob van Bavel gibi isimlerle çalıştı. Hollanda'da SAE Rotterdam Audio Engineering Programında eğitim gördükten sonra, Türkiye'ye dönerek Aydın Esen ile çalıştı. Aynı zamanda Michael Jackson ve Whitney Houston vokalisti Della Miles ile konser performanslari sergiledi. Hersesinefis Orkestrası'nda orkestra şefliği yaptı.

Türkiye’de Sezen Aksu, Ajda Pekkan, Kenan Doğulu, İskender Paydaş, Hüsnü Şenlendirici, Nükhet Duru, Yıldız İbrahimova, ENBE gibi birçok sanatçıyla çalıştı. istanbul, Ankara, Bodrum, Akbank, Garanti, Eskişehir, İzmir, Bulgaristan Eco Perelim caz festivallerinde besteci ve piyanist olarak görev aldı. 2017 Haziran ayında Kanada Toronto Younge-Dundas meydanında açık hava solo konserini verdi.

Amerika’da dünyaca ünlü müzisyenlerden KSHMR, Dave Weckl, ve Munir Hossan gibi isimlerle çalıştı. Los Angeles Phil orkestrası sahnelerinde yer aldı. “Tell Me Pretty Mother, The World Bigger Than Five, My Beloved Turkey, Don’t Cry Jerusalem, A Tall Man, Yemen” gibi sosyal içerikli projelerde besteci ve aranjör olarak yer aldı. İlk stüdyo caz albümü “Moments” i piyasaya çıkarmıştır. Hollywood’ da birçok prodüksiyonda besteci ve aranjör olarak yer almaktadır.

Virtiöz seviyede piyanonun ve şarkıcılığının yanı sıra, keman, trompet, ud, cümbüş, bağlama, bas gitar, gitar, kontrbas, viyolonsel, viyola, trombon, klarnet, ney ve perküsyon gibi birçok enstrümanı usta düzeyde çalabilmektedir.

Program
“İbrahim”, “Ağlarken Gülebilmek” Aykut Kuşkaya 
“Kalksam ve Dirilsem”, “Ağlama Karanfil” Eşref Ziya Terzi 
“Bin Güllü Bağ”, “Kızıldeniz’den” Taner Yüncüoğlu 
“Sultanım”, “Hu Kuşu” Mustafa Demirci 
“Emrin Olur”, “Onlar Öndeler” Mustafa Cihat 
“Ben Hep Seni Düşünürüm”, “Yalancı Dünya” Yusuf Güney 
“Şehide Ağıt”, “Vay Deli Gönül” Onur Şan
“Okudum Okudum”, “Kimi Dostlar Vardır” Ender Doğan 
“Kuşlar”, “Adı İçin Yaşamak” Murat Kekilli 
“Sen Sultansın”, “Ok Gibi” Bekir Ünlüataer


- Konser başladıktan sonra gelen misafirlerimiz balkon kısmına alınacaktır.- 7 yaş ve üzeri bilete tabidir. 7 yaş altı salona alınmaz.- İndirimli Biletler: Öğrenci, Öğretmen, Basın Kartı Sahipleri, Engelliler, 60 yaş üstü, Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri için geçerlidir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT