Joaquin Grilo

Tarihler: 07 Nisan 2012 Cumartesi ~ 07 Nisan 2012 Cumartesi 7 Nisan 2012 20:00 - Saat: 20:00

Yer: Cemal Reşit Rey Konser Salonu CRR

Ücret: 56.00 TL - 45.00 TL - 34.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: (0216) 556 98 00, Biletix Satış Noktaları, www.biletix.com, CRR Gişe

Adres: Darülbedayi Cad. Harbiye İstanbul Şişli İstanbul

Telefon: 0212 232 98 30

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Nis 7, 2012 ~ Nis 7, 2012

De Noche / Şafağı Beklerken

“Artık sessizlik, eğer şikâyet ettiğim düşünülüyorsa: tüm dertlerin ortasında yaşamı sürdürmek için dünyanın güzelliklerini reddederim, buna değer; altın kapıların ardında arafa mahkûm yaşamı seçerim.” Luis Cernuda

“De Noche” Joaquin Grilo’nun tek başına yaptığı ikinci koreografisidir. 4. Jerez Festival’inde “Jacara” adlı gösterisini sahneleyen kendi kumpanyasını kurmasının ardından bir flamenko sanatçısı olarak birincil motivasyonunu, dünyadaki duyguları, endişeleri ve çekişmeleri yakalama fırsatını geri kazandı. Bu gösterisinde sanatçı kendini daha açık şekilde ifade edecek bir form bulma umuduyla flamenkonun sırrını arıyor. Bu yeni vizyona yön veren, Paco de Lucia ile yedi yıldan fazla süren beraberlikleri süresince sahneyi duyguları ile paylaşması oldu.

“De Noche”da sanatçı, yaşamın arzunun tehditleri ve gerçeklik ile sarmaş dolaş olduğunu görür. Onun arzuları, müzik, gecenin karanlığı ve bu alışıldık gecenin tanıklarının suç ortaklığıyla örtülür. Gerçeklik her zaman evde bekler. Neredeyse her zaman ama gün içinde...

İki dünyanın farklı sahneleri genellikle caz trionun çaldığı bir klüpte birleşir. O gece iki dünya bir araya gelir. İki dünya karşılaştığında kesmeden çözülemeyecek kördüğüm atılmıştır. Müzikal yapı esas olarak flamenko üstüne kuruludur ancak günümüz cazının genel görünümünü de içine alacak şekilde genişler. Orjinal flamenko besteleri flâmenko ve caz çalışmaları içinde kendiliğinden yapılır. Heyecan en büyük tehdit ve engeldir.

7 yaşından küçük çocuklar etkinliğe alınmamaktadır. 7 yaş ve üzeri bilete tabidir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT