Jordi Savall & Hesperion XXI

Tarihler: 25 Kasım 2020 Çarşamba ~ 25 Kasım 2020 Çarşamba 25 Kasım 2020 19:00

Yer: CRR Konser Salonu

BİLET AL

Ücret: 1. Kategori - 86.50 TL 2. Kategori - 56.50 TL 3. Kategori - 36.50 TL 4. Kategori - İndirimli (Öğrenci ve 60 Yaş Üstü) - 26.50 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: Darülbedayi Caddesi Harbiye 80200 Şişli İstanbul

Telefon: 0212 232 98 30

Faks: 0212 231 54 97

Web: http://www.crrkonsersalonu.org/

E Posta: info@crrkonsersalonu.org

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Kas 25, 2020 ~ Kas 25, 2020
Muhteşem bir konser için CRR Konser Salonu'nda yerinizi alın.

Jordi Savall & Hespérion XXI
Zaman Yolcusu 

İbn Battuta gezilerine son verip Fes şehrine yerleşince Fas sultanı Ebu İnan (1348-1358) kendisinden dünyayı dolaşırken yaşadığı maceraları yazmasını istemiştir. Sultan, İbn Battuta’ya İbn Cüzey el-Kelbî’yi katip tayin etmiştir. Aslen Granada’lı olan İbn Cüzey, İbn Battuta’nın söylediklerini yazmakla görevlendirilmişse de metni düzenlediği, güzergâhlara göre ayırdığı ve düzyazı şeklindeki metni özel bir tarzda şiirsel sözler ve anekdotlarla süslediği, bunların da İbn Battuta’ya değil kendisine ait olduğunu çekinmeden belirttiği anlaşılmaktadır. Kadı İbn Battuta yolculuk anılarını yazdırmayı 9 Aralık, 1355’te bitirmiş ve metnin son hali birkaç ay sonra (Şubat 1356) “Egzotik Diyarlara ve Sıradışı Gezilere Dair Değerli Gözlemler” gibi şiirsel bir adla ortaya çıkmıştır.Jordi Savall bu konserle müzik yolculuğuna Çin’in yanı sıra Suriye, Ermenistan, Yunanistan, Türkiye ve İbn Battuta’nın yolculuğu süresince ziyaret ettiği ülkeler ve kültürlerden konuk müzisyenlerle birlikte devam etmektedir. Bu gezide, bize yüzyıllar içinden zamanın harikulade müziğinin güzelliğini ve ifade gücünü getiren geleneksel bir müzik mirasının zenginliğini keşfedeceğiz.

-CRR Konser Salonu’ndaki etkinlikler pandemi sebebiyle özel kurallara tabidir. Bilet satın alan herkes bu kurallara uymayı kabul etmiş sayılır.-Etkinlik girişinde Hayat Eve Sığar uygulaması üzerinden, HES kodu sorgulaması yapılacaktır. Etkinliğe katılacak misafirlerin, mekâna gelmeden önce, HES kodu alması gerekmektedir. Hayat Eve Sığar uygulaması “HES Kodu sorgula” bölümünden ‘’riskli değildir’’ sonucu çıktığı durumda etkinliğe giriş yapılabilinir.-CRR Konser Salonu güvenlik noktasından geçmeden önce temassız ateş ölçer ile vücut ısı ölçümü yapılmaktadır.-Mekânda bulunulan süre boyunca maske takılması zorunludur.-Seyircilerin pandemi kurallarına göre düzenlenmiş mesafeli oturma düzenine uyması ve belirtilen koltuklarda oturması zorunludur.-CRR Konser salonu Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı nano gümüş iyon teknolojisi ile etkinlik öncesi, etkinlik aralarında ve etkinlik sonrası dezenfekte edilmektedir.-Mekan içerisindeki ortak alanlarda el dezenfektan üniteleri bulunmaktadır.-7 yaş ve üzeri bilete tabidir. 7 yaş altı çocuk etkinlikleri hariç salona alınmaz.-İndirimli biletler; öğrenci, öğretmen, basın kartı sahipleri, 60 yaş üstü, engelli vatandaşlar, gaziler, şehit dul ve yetimleri için geçerlidir.-Salonun içerisine her türlü yiyecek ve içecek sokulması yasaktır.-Konser başladıktan sonra salona giriş yapan seyirciler balkon kısmına yönlendirilecektir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT