Jordi Savall & Hesperion XXI

Jordi Savall & Hesperion XXI

Tarihler: 26 Ekim 2021 Salı ~ 26 Ekim 2021 Salı 26 Ekim 2021 20:00

Yer: CRR Konser Salonu

Ücret: 1. Kategori - 121.00 TL 2. Kategori - 88.00 TL 3. Kategori - 55.00 TL 4. Kategori - İndirimli (Öğrenci ve 60 Yaş Üstü) - 44.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: Darülbedayi Caddesi Harbiye 80200 Şişli İstanbul

Telefon: 0212 232 98 30

Faks: 0212 231 54 97

Web: http://www.crrkonsersalonu.org/

E Posta: info@crrkonsersalonu.org

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Eki 26, 2021 ~ Eki 26, 2021
Cemal Reşit Rey Konser Salonu, ulusal ve uluslararası birçok sanatçıyı ve grubu bu sezon da sahnesinde ağırlamaya devam ediyor.

Jordi Savall & Hespèrion XXI
''İbn Battuta Zaman Yolcusu''

"Arap yazar İbn Battuta “bütün zamanların en büyük gezgini” kabul edilir. Recep ayının 17'sinde, Hicri 703 senesinde (25 Şubat, 1304) doğan İbn Battuta, 1325 yılında, yirmi bir yaşında yolculuğa başladı ve otuz yılı aşkın bir süre doğduğu Fas’tan Çin’e ve siyahî Afrika’ya (o zamanki sınırları içinde) varıncaya kadar dünyayı dolaştı. Rıhletü İbn Battuta (İbn Battuta’nın Gezileri) adında uzun bir belgede anlattığı etkileyici yolculuğu ile Dünya Gezginlerinin ilk örneği ve seyahatname (rıhle) yazarlarının tartışmasız ustası oldu. Ayrıca “Arapların yolcusu” (musafir el- Arab) ve “zaman yolcusu” (rahhal el-asr) lakaplarını da hak etti. Eserini inceleyen ve tercüme eden Batılı 19. yüzyıl bilginleri tarafından “İslam gezgini” ve kaçınılmaz bir şekilde Orta Çağ’ın diğer büyük gezginiyle karşılaştırmak suretiyle “Arap Marco Polo” isimleriyle de anılır.

Jordi Savall bu konserle müzik yolculuğuna Çin’in yanı sıra Suriye, Ermenistan, Yunanistan, Türkiye ve İbn Battuta’nın yolculuğu süresince ziyaret ettiği ülkeler ve kültürlerden konuk müzisyenlerle birlikte devam etmektedir. Bu gezide, bize yüzyıllar içinden zamanın harikulade müziğinin güzelliğini ve ifade gücünü getiren geleneksel bir müzik mirasının zenginliğini keşfedeceğiz."

- İndirimli biletler; öğrenci, öğretmen, basın kartı sahipleri, 60 yaş üstü, engelli vatandaşlar, gaziler, şehit dul ve yetimleri için geçerlidir.- İçişleri Bakanlığının yayınladığı genelgeye istinaden etkinlik girişlerinde fotoğraflı kimlik kartı, Hayat Eve Sığar uygulaması üzerinden HES kodu sorgulaması ve en az iki doz aşı olduğuna dair belge kontrolü yapılacaktır. Aşı süreci tamamlanmayan seyircilerden 48 saat içinde yapılmış negatif pcr testi istenecektir. Aşı süreci tamamlanmayan veya negatif pcr testi sonucu olmayan seyircilerimiz etkinliklere alınmayacaktır.- CRR Konser Salonu’ndaki etkinlikler pandemi sebebiyle özel kurallara tabidir. Bilet satın alan herkes bu kurallara uymayı kabul etmiş sayılır.- Etkinlik girişinde Hayat Eve Sığar uygulaması üzerinden, HES kodu sorgulaması yapılacaktır. Etkinliğe katılacak misafirlerin, mekâna gelmeden önce, HES kodu alması gerekmektedir. Hayat Eve Sığar uygulaması “HES Kodu sorgula” bölümünden ‘’riskli değildir’’ sonucu çıktığı durumda etkinliğe giriş yapılabilinir.- CRR Konser Salonu güvenlik noktasından geçmeden önce temassız ateş ölçer ile vücut ısı ölçümü yapılmaktadır.- Mekanda bulunulan süre boyunca maske takılması zorunludur.- Seyircilerin pandemi kurallarına göre düzenlenmiş mesafeli oturma düzenine uyması ve belirtilen koltuklarda oturması zorunludur.- CRR Konser salonu Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı nano gümüş iyon teknolojisi ile etkinlik öncesi, etkinlik aralarında ve etkinlik sonrası dezenfekte edilmektedir.- Mekan içerisindeki ortak alanlarda el dezenfektan üniteleri bulunmaktadır.- 7 yaş ve üzeri bilete tabidir. 7 yaş altı çocuk etkinlikleri hariç salona alınmaz.- Salonun içerisine her türlü yiyecek ve içecek sokulması yasaktır.- Konser başladıktan sonra salona giriş yapan seyirciler balkon kısmına yönlendirilecektir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT